Reklama

Wirtualnie po Lublinie

Wirtualne wycieczki po muzeach, zabytkach czy wydarzenia organizowane online już na stałe wpisały się w naszą rzeczywistość. Lubelskie instytucje nie stanowią tu wyjątku i oferują zwiedzanie w tej formie, wtedy kiedy nie możemy wybrać się do nich osobiście. Sprawdźcie kilka z nich, niech spacer wirtualny zainspiruje was do późniejszego odkrywania i zwiedzania Lublina.
  • Źródło: Lublin.eu
Wirtualnie po Lublinie
  • Wirtualne zwiedzanie Archikatedry Lubelskiej. Na stronie dostępne są wybrane obiekty: freski na ścianach i sklepieniu nawy głównej, Kaplica Krzyża Trybunalskiego i Kaplica Matki Bożej, kruchta, krypty, ołtarze boczne, organy, prezbiterium, skarbiec, zakrystia akustyczna. Archikatedra Lubelska jest największym kościołem w Lublinie i siedzibą lokalnej diecezji. Wyróżnia się architekturą renesansu lubelskiego.
  • Wirtualne zwiedzanie Bazyliki oo. Dominikanów. Lubelski klasztor z Bazyliką św. Stanisława, zwany Lubelskim Wawelem to wyjątkowy XIII-wieczny kompleks, rozbudowany w XIV w. z fundacji Króla Kazimierza Wielkiego, zabytek wpisany na Listę Dziedzictwa Europejskiego, zlokalizowany na obszarze uznanym za Pomnik Historii. To najstarsza instytucja miasta Lublina,  pierwsza wyższa uczelnia na wschodnich ziemiach polskich – miejsce dialogu kultur i wyznań, miejsca zaprzysiężenia Unii polsko-litewskiej w 1569 r.
  • Wirtualna wycieczka po Muzeum Wsi Lubelskiej. Lubelski obiekt jest jednym z największych w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów z troską o niematerialne dziedzictwo regionu. Dzięki wirtualnemu zwiedzaniu poznasz wiele ciekawych miejsc i eksponatów, które zebrane są na terenie muzeum. 
  • Wirtualne zwiedzanie Muzeum Państwowego na Majdanku. Misją Muzeum jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze. Dzięki wirtualnemu spacerowi będziecie mogli poznać topografię muzeum, spojrzeć z góry na teren obozu oraz zajrzeć do wnętrz np. baraków mieszkalnych.
  • Wirtualna wycieczka po instytucji Dom Słów - Izba Drukarstwa to świetna okazja do poznania wszystkich pomieszczeń zlokalizowanych na dwóch piętrach obiektu. Podczas spaceru online można odwiedzić introligatornię, zecernię, papiernię, drukarnię oraz pracownię litografii.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej Miasto Inspiracji, gdzie znajdziecie tematyczne spacery po Lublinie, które powstały przy współpracy ze znakomitymi lubelskimi przewodnikami turystycznymi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ tematyka spacerów jest bogata i różnorodna. Ponadto na stronie znajdziecie wirtualne spacery - opowieści o miejscach, takich jak np. Teatr Stary, Jeszywas Chachmej Lublin czy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Justyna Treść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji. Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11 Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkowe Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08 Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska Autor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26 Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny? Autor komentarza: Przeciw bandytom ! Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02 Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2! Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23 Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczego Autor komentarza: Loki Treść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności. Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58 Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama