Reklama

Startują konsultacje rozwoju elektromobilności w Lublinie*

30 listopada rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Strategii rozwoju elektromobilności w Lublinie. W dokumencie wskazano kierunki działań mające przyczynić się do stworzenia warunków dla rozwoju elektromobilności w naszym mieście. Opinie i uwagi można zgłaszać do 14 grudnia.
Startują konsultacje rozwoju elektromobilności w Lublinie*

– Projekt dokumentu skierowanego do konsultacji zawiera opis aktualnego systemu komunikacyjnego w Lublinie obejmującego transport publiczny, komunalny i prywatny oraz opis istniejącej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i stacji tankowania gazu ziemnego. W dokumencie ujęto również analizę parametrów ilościowych i jakościowych transportu. Dokonano ponadto oceny wydolności systemu elektroenergetycznego pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego przy rosnącym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. I co najważniejsze, projekt przedstawia plan wdrażania elektromobilności w Lublinie, zawierający harmonogram niezbędnych inwestycji, służących realizacji przyjętego scenariusza – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Głównym celem Strategii rozwoju elektromobilności w Lublinie jest stworzenie warunków dla rozwoju elektromobilności w mieście. Cel ten obejmuje między innymi rozwój elektromobilności w transporcie publicznym, komunalnym i prywatnym, w jednostkach administracji publicznej, u dostawców usług publicznych, w przedsiębiorstwach, uczelniach, u zarządców i właścicieli budynków, a także elektromobilność mieszkańców i osób odwiedzających Lublin. Wyznaczone kierunki mają przyczynić się do stworzenia w Lublinie systemu transportu zrównoważonego, opartego na rozwoju systemu komunikacji publicznej i alternatywnych form komunikacji wewnątrz miasta, co stanowi jeden z elementów wskazanych w Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013-2020. W dokumencie zaplanowano również działania wynikające z ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Obejmują one zapewnienie określonego udziału pojazdów elektrycznych we flocie pojazdów wykorzystywanych przez urząd, transport publiczny, podmioty wykonujące zadania publiczne oraz budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych na terenie miasta. Strategia sporządzona została do roku 2036.

Opinie, uwagi i wnioski można wysyłać na adres [email protected]. Uwagi na piśmie należy składać z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. Ponadto, 10 grudnia w godzinach 8.00-14.30 odbędzie się dyżur konsultacyjny, podczas którego można dzwonić na numer telefonu 81 466 1633 i pisać na adres [email protected].

Dokument służy realizacji celów wynikających z Programu rozwoju elektromobilności w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), w tym w szczególności z Planu Rozwoju Elektromobilności „Energia do przyszłości”, krajowych ram polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych oraz ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Strategia rozwoju elektromobilności w Lublinie to element projektu sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach programu GEPARD II – transport niskoemisyjny.

 

 

*Źródło: lublin.eu


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Justyna Treść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji. Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11 Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkowe Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08 Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska Autor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26 Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny? Autor komentarza: Przeciw bandytom ! Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02 Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2! Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23 Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczego Autor komentarza: Loki Treść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności. Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58 Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama