Reklama

W Lublinie kręcą film "Cudak"*

Lublin po raz kolejny stał się planem filmowym. Na Starym Mieście realizowane są zdjęcia filmu fabularnego "Cudak". Ekipa filmowa będzie tam obecna do 3 października.
W Lublinie kręcą film "Cudak"*

„Cudak” to historia Romka, muzyka z Radomia, który wyprowadza z getta kolegę – wybitnie uzdolnionego skrzypka, żeby grał z nim w orkiestrze. Początkowo robi to głównie po to, by lepszy muzyk zapewnił większe dochody całemu zespołowi. Z czasem Roman coraz bardziej angażuje się w pomaganie, wreszcie decyduje się wyprowadzić z getta i przyjąć do swojego mieszkania skrzypka i jego córkę.

Film powstaje w ramach cyklu telewizyjnych filmów fabularnych „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat”, opowiadających historie Polaków ratujących żydowskich sąsiadów, przyjaciół lub nieznajomych podczas II Wojny Światowej.

Reżyserką produkcji jest Anna Kazejak. W rolę tytułowego Cudaka wcielił się Kazimierz Mazur. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Andrzeja Kłaka, Dianę Zamojską, Ninel Kos, Huberta Sycz, Mateusza Króla, Sebastiana Ziomek, Andrzeja Danieluka oraz Agnieszkę Sienkiewicz.

Zdjęcia w Lublinie rozpoczęły się 29 września i potrwają do 3 października. Producentem wykonawczym produkcji jest Akson Studio na zlecenie Telewizji Polskiej S.A. Film realizowany jest we współpracy z Miastem Lublin. 

 

*Źródło: lublin.eu


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Justyna Treść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji. Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11 Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkowe Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08 Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska Autor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26 Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny? Autor komentarza: Przeciw bandytom ! Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02 Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2! Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23 Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczego Autor komentarza: Loki Treść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności. Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58 Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama