Reklama
Reklama

ZSS z nowoczesną stacją diagnostyczną*

W Zespole Szkół Samochodowych im. St. Syroczyńskiego trwają właśnie odbiory techniczne nowo wybudowanych warsztatów ze stacją kontroli pojazdów oraz stanowiskami obsługowo-naprawczymi.
ZSS z nowoczesną stacją diagnostyczną*

– Bez takich inwestycji trudno wyobrazić sobie teraz nowoczesne kształcenie zawodowe. Nowy budynek ze stacją oraz warsztatami pozwoli na kształcenie uczniów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych warunków działania firm i serwisów motoryzacyjnych. Wykorzystanie najnowocześniejszego wyposażenia w trakcie nauki w szkole znacząco zwiększy szanse naszej młodzieży na rynku pracy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach prowadzonej przez Miasto inwestycji w Zespole Szkół Samochodowych powstał dwukondygnacyjny budynek o kubaturze ponad 4 tys. m3 i powierzchni użytkowej 767 m2, z nowocześnie urządzonymi pomieszczeniami wraz z wyposażeniem. W budynku znajdują się: stanowisko diagnostyczne, stanowiska naprawcze dla pojazdów samochodowych, pracownie, zaplecze dydaktyczne i administracyjne. Cała infrastruktura została dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowe warsztaty szkolne przy ul. Popiełuszki pozwolą młodzieży na odbywanie zajęć praktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń stosowanych do diagnostyki i naprawy pojazdów samochodowych. W skład wyposażenia stanowiska diagnostycznego, pełniącego funkcję stacji kontroli pojazdów do 3,5 t, wchodzą m.in.: urządzenie rolkowe i opóźnieniomierz do kontroli hamulców, płyta zbieżności, urządzenie do pomiaru geometrii podwozia, tester amortyzatorów, przyrządy do ustawiania świateł reflektorów oraz przepuszczalności światła w szybach, mierniki poziomu dźwięku pojazdów samochodowych, analizator spalin i dymomierz. Stacja oraz stanowiska naprawcze zostały ponadto wyposażone z podposadzkowe hydrauliczne podnośniki oraz zestawy wszystkich narzędzi wraz z komputerami diagnostycznymi. Większa liczba stanowisk naprawczych pozwoli też znacząco w przyszłości skrócić czas sesji egzaminacyjnych.

Inwestycja powstała w ramach projektu realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020: Poprawa warunków kształcenia zawodowego poprzez budowę i wyposażenie stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół Samochodowych im. St. Syroczyńskiego w Lublinie. Całkowita wartość projektu wynosi 5,8 mln zł, z czego wsparcie w postaci środków europejskich to blisko 3 mln zł.

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół Samochodowych budowy, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych oraz elektrotechniki i elektroniki samochodowej uczy się łącznie 612 uczniów. W skład szkoły wchodzi Technikum Samochodowe z 15 oddziałami i 421 uczniami kształcącymi się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz Branżowa Szkoła Samochodowa I stopnia z 124 uczniami uczącymi się zawodu mechanika pojazdów samochodowych oraz 64 – elektromechanika. W strukturze szkoły znajduje się również powołana od września tego roku Branżowa Szkoła Samochodowa II stopnia. W ramach zajęć szkolnych uczniowie odbywają również bezpłatne szkolenie przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

 

*Źródło: lublin.eu


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji.Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkoweAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja ObywatelskaAutor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny?Autor komentarza: Przeciw bandytom !Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczegoAutor komentarza: LokiTreść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności.Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama