Reklama

Kładka nad ul. Filaretów idzie do przebudowy

Za 9 miesięcy piesi skorzystają z nowej kładki nad ul. Filaretów. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą na przebudowę tego obiektu.
  • Źródło: lublin.eu
Kładka nad ul. Filaretów idzie do przebudowy

– Przystępujemy do zapowiadanej przebudowy kładki nad ul. Filaretów. Pozwoliły na to przyjęte zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Szczegółowe rozwiązania w zakresie organizacji ruchu na czas przebudowy kładki będą znane po przedstawieniu, a następnie zatwierdzeniu projektu zmian. Jak przy każdej inwestycji będziemy się starali, aby utrudnienia były jak najmniejsze, a jednocześnie uwzględniały kwestie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników oraz przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju

Zakres inwestycji obejmuje wymianę płyty pomostu kładki z ażurowej na pełną, wymianę balustrady płyty pomostu z dostosowaniem do obowiązujących przepisów, konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne stalowej konstrukcji obiektu, odwodnienie płyty pomostu wraz z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz uziemienie konstrukcji stalowej kładki. W ramach zadania nastąpi także odnowienie ciągów pieszych w rejonie kładki. Remontowi poddane zostaną zarówno chodniki, jak i schody.

Zgodnie z zapisami umowy, jednym z obowiązków wykonawcy będzie organizacja ruchu i utrzymanie oznakowania na czas prowadzonych robót, tj. zapewnienie bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych prac objętych umową, na podstawie opracowanego na własny koszt projektu czasowej organizacji ruchu, zgodnego z obowiązującymi przepisami, uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień i przedłożenie projektu do zatwierdzenia w Wydziale Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin. O szczegółach będziemy informować oddzielnym komunikatem.

Wykonawcą prac jest spółka Primost Serwis z Będzina, a ich koszt to ponad 4,1 mln zł. Termin realizacji zadania to 9 miesięcy, liczony od daty podpisania umowy.

Kładka nad ul. Filaretów to jedna z ponad 30 przepraw dla pieszych znajdujących się na terenie Miasta Lublin, będących w utrzymaniu Zarządu Dróg i Mostów.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Justyna Treść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji. Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11 Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkowe Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08 Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska Autor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26 Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny? Autor komentarza: Przeciw bandytom ! Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02 Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2! Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23 Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczego Autor komentarza: Loki Treść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności. Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58 Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama