Reklama

Będziemy płacić za parking przed wejściem na basen

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca" w Lublinie ogłosił postępowanie przetargowe na świadczenie usługi polegającej na zorganizowaniu i obsłudze (zarządzaniu) płatnego parkingu przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Będziemy płacić za parking przed wejściem na basen

Chodzi o cały parking sąsiadujący z obiektami zarządzanymi przez Spółkę, począwszy od głównego parkingu przeznaczonego dla klientów kompleksu Aqua Lublin i lodowiska Icemania, poprzez parking wzdłuż Hali im. Z. Niedzieli, aż do stacji benzynowej u zbiegu Al. Zygmuntowskich i Al. Piłsudskiego. Łącznie to ok. 400 miejsc parkingowych.

 

Wprowadzenie płatnego parkowania w tym miejscu jest podyktowane koniecznością zapewnienia miejsc parkingowych dla klientów obiektów zarządzanych przez MOSiR.

Plac przy Al. Zygmuntowskich 4 był do tej pory pierwszym dużym, bezpłatnym parkingiem poza granicami miejskiej Strefy Płatnego Parkowania. Klienci MOSiR wielokrotnie mieli kłopoty ze znalezieniem tam wolnego miejsca dla samochodu, ponieważ znaczna część miejsc była zajmowana przez osoby, które w tym czasie nie korzystały z obiektów Spółki. Otrzymywaliśmy w tej sprawie wiele uwag i skarg, a na potwierdzenie ich słuszności wystarczyło porównanie frekwencji w obiektach z obłożeniem parkingu w danym momencie.

Tymczasem obowiązkiem MOSiR jest przed wszystkim dbanie o komfort naszych klientów. Osobom, które chcą skorzystać z kompleksu Aqua Lublin, lodowiska Icemania czy wodnej Strefy H2O, musimy zapewnić możliwość zaparkowania samochodu obok tych obiektów.

 

Zadaniem zwycięzcy postępowania przetargowego będzie zakup oraz zamontowanie systemu parkingowego, na który składać się będzie minimum 6 parkometrów obsługujących płatność bilonem (z możliwością wydawania reszty)i kartami płatniczymi, a także zakup i wdrożenie aplikacji mobilnej umożliwiającej uiszczenie opłaty za bilet parkingowy, a następnie obsługa całego systemu.

 

Wybrany wykonawca będzie musiał również zapewnić oprogramowania i sprzęt umożliwiający m.in. wydłużanie czasu postoju dla klientów korzystających z obiektów MOSiR, który zostanie zamontowany m.in.  w punktach obsługi klienta w terenie obiektów MOSiR.

Bilety parkingowe dla klientów obiektów MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie po opłaceniu pierwszej godziny parkowania będą przedłużane w punkcie obsługi klienta do 4 godzin. Tak więc klienci MOSiR będą płacili za pierwszą godzinę parkowania, kolejne trzy godziny będą parkowali samochód gratis.

 

 

Osoby niepełnosprawne będą uprawnione do bezpłatnego parkowania na podstawie niebieskiej karty parkingowej.

 

Stawki opłat za parkowanie będą wynosić odpowiednio:

- pierwsza godzina: 2,00 zł,

- druga godzina: 2,20 zł,

- trzecia godzina: 2,60 zł,

- każda kolejna godzina: 2,00 zł,

- kara za nieprzestrzeganie regulaminu: 95,00 zł,

- abonament miesięczny dla samochodu osobowego: 160,00 zł,

- opłata za postój autokaru jest równa pięciokrotności opłaty za postój samochodu osobowego.

 

Parking przy Al. Zygmuntowskich będzie płatny codziennie (przez 7 dni w tygodniu), przez całą dobę. Wszystkie wjazdy i wyjazdy pozostaną bez zmian. Przy wjazdach nie będą montowane żadne szlabany. Na parkingu pojawią się za to parkometry, gdzie będzie trzeba zapłacić za parkowanie, a także pełne oznakowanie informujące, że parking jest płatny.

 

Termin składania ofert w postępowaniu to 10 lutego.

Termin dotyczący zorganizowania i uruchomienia parkingu płatnego – maksymalnie 45 dni od dnia podpisania umowy.

Termin obowiązywania umowy – 12 miesięcy od dnia uruchomienia parkingu.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo tu: https://platformazakupowa.pl/transakcja/569691.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Justyna Treść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji. Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11 Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkowe Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08 Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska Autor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26 Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny? Autor komentarza: Przeciw bandytom ! Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02 Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2! Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23 Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczego Autor komentarza: Loki Treść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności. Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58 Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama