Jakich zachowań nie lubimy w pracy?

  • 21.09.2019, 19:00
  • Grupa Tipmedia
Jakich zachowań nie lubimy w pracy?
Atmosferę w pracy tworzą przede wszystkim ludzie. Nawet w zgranym zespole mogą pojawić się osoby, które psują dobre relacje. Istnieją pewne zachowania, których nie da się tolerować. Sprawdź czy poniższe opisy nie dotyczą kogoś z Twojego otoczenia.

Uprawianie „spychologii”

Nikt nie lubi osób, które starają się zrzucać swoje obowiązki na innych. Często też wykręcają się od przyjęcia odpowiedzialności za swoje błędy i starają się obciążyć nią kogoś ze swojego otoczenia. Takie zachowanie powoduje wiele spięć między członkami zespołu.

Rozsiewanie plotek

Nie samą pracą żyje człowiek, dlatego luźne rozmowy w czasie przerwy na posiłek czy kawę są jak najbardziej wskazane. Pozwalają pogłębiać relacje z innymi pracownikami. Problem pojawia się, gdy głównym tematem stają się osobiste sprawy osób zatrudnionych w firmie i plotki na ich temat. To wyjątkowo niestosowne zachowanie, które może przyczynić się do wyrządzenia krzywdy obiektowi takich rozmów.

Pożyczanie rzeczy bez pytania

Zabieranie rzeczy bez pozwolenia ich właściciela to biurowa plaga. Niektóre osoby uważają, że wszystko, co znajduje się w firmie, jest dobrem wspólnym. Zaliczają się do niego również osobiste, przyniesione z domu rzeczy poszczególnych osób. Zabieranie bez pytania to wyjątkowo irytujący zwyczaj. Szczególną odmianą takiego „pożyczania” jest pustoszenie wspólnych lodówek pracowników. Osoba, która dopuszcza się wyjadania cudzego posiłku musi liczyć się z tym, że w jedzeniu może zostać ukryta nieprzyjemna niespodzianka.

Wywyższanie się

Nikt nie lubi zarozumiałych osób. Szczególnie jeśli dążą do osiągnięcia swoich celów kosztem innych. Często takie osoby pracują wyłącznie na własny sukces i nie liczą się z dobrem zespołu. Nie doczekasz się od nich pomocy, nawet jeśli mają możliwość jej udzielić. Ludzie wywyższający się, przekonani o własnej nieomylności, zaliczają się do wyjątkowo niemile widzianych współpracowników.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: