Jakiego kuriera wybrać?

  • 06.09.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jakiego kuriera wybrać?
Jeszcze do niedawna koniecznością było korzystania z usług poczty polskiej, ponieważ nie istniała żadna konkurencja dla tej instytucji.

Jednak wraz ze wzrostem popularności zakupów internetowych pojawiły się firmy kurierskie. Obecnie muszą się one wykazać, ponieważ klienci są coraz bardziej wymagający i zwracają uwagę na najmniejsze szczegóły.

Usługi kurierskie

Na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej firm kurierskich, dzięki czemu usługi są na coraz wyższym poziomie. Klienci mogą liczyć na sprawne dostawy oraz atrakcyjne ceny. Jednak prawdziwym zwrotem jakże pozytywnym było pojawienie się na rynku paczkomatów firmy InPost. Bardzo szybko stał się ulubieńcem wśród wielu klientów sklepów internetowych i bardzo chętnie jest wybieraną formą dostawy paczki. Co więcej liczby ciągle rosną i zwiększa się ilość stałych klientów.

Co więcej dla wielu osób stała się to tak wygodna i atrakcyjna forma dostawy przesyłek, że wzrosła sprzedaż internetowa. Można śmiało powiedzieć, że InPost wspiera rynek krajowy dla większych dostawców oraz tych lokalnych. Ponieważ usługi są ukierunkowane dla firm oraz indywidualnych klientów.

InPost ciągle dynamicznie się rozwija i obecnie liczy aż 4800 maszyn w całym kraju. Każdego dnia dodawane są kolejne. Ponadto paczkę można odebrać o dowolnej porze, ponieważ są dostępne przez 24h siedem dni w tygodniu. Dostarczane są nawet w dzień po nadaniu. Dzięki indywidualnym kodom jest możliwość śledzenia paczki na każdym etapie. Dodatkowy atut do korzystne oraz konkurencyjne ceny na rynku. Należy wspomnieć, że jest to bardziej ekologiczna forma dostarczania, niż ta tradycyjna przez kuriera.

Ranking firm kurierskich

Test został przeprowadzony przez tajemniczego audytora, w celu uzyskania jak najbardziej obiektywnych wyników. W ten sposób firmy nie wiedziały w jakim momencie będzie przeprowadzany test i nie mogły w żaden sposób wpłynąć na wyniki. Chociaż trzeba przyznać, że zadanie było trudne. Przesyłki jakie były oceniane zawierały bardzo kruche i delikatne rzeczy. Test był podzielony na cztery kategorie: jakość, czas realizacji, obsługa i komfort oraz cena.

Pierwsze kryterium to jakość, czyli stan paczki w jakim dotarła na miejsce. Czy opakowanie było pobrudzone, porwane lub uszkodzone. Niestety zdarzyły się przypadki zgniecenia produktów zapakowanych. Firma InPost może się pochwalić dobrym trzecim miejscem wśród firm kurierskich.

Natomiast czas realizacji to czas jaki zajął na dostarczenie paczki pod wskazany adres od chwili wysyłki. Tutaj lepsze od InPost były tylko DHL i DPD. A firma InPost w większości dostarcza paczki już na drugi dzień.

Jeśli chodzi o komfort i obsługę podczas nadawania paczki, brane pod uwagę były punkty nadawania paczek, obsługa klienta oraz funkcjonalność stron internetowych. InPost zdaje się być poza konkurencją, ponieważ obsługa paczkomatu jest bardzo prosta oraz nie trzeba oczekiwać w kolejce lub czekać na przyjazd kuriera.

Cena usług kurierskich zdecydowanie wygrywa InPost. Firma proponuje bardzo atrakcyjne ceny dla paczek o różnych gabarytach. Podsumowując firma InPost zajęła mocne drugie miejsce wśród wszystkich firm kurierskich na rynku krajowym.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: