Miasto organizuje konkurs dla lubelskich uczelni i instytutów badawczych

  • 09.06.2021, 13:39
  • Źródło: Lublin.eu
Konkurs Visiting Professors in Lublin - brązowy plakat Miasto Lublin Visiting Professors in Lublin
Miasto Lublin wesprze uczelnie oraz instytuty badawczo-rozwojowe w organizacji wizyt wybitnych osobistości świata nauki i biznesu w ramach programu Visiting Professors in Lublin. Działalność takich osób w mieście przyczyni się do umiędzynarodowienia środowiska akademickiego, w tym badań naukowych oraz promocji nauki wśród mieszkańców Lublina.

Program Visiting Professors in Lublin jest inicjatywą Miasta Lublin, której głównym celem jest zwiększenie umiędzynarodowienia kadr lubelskich uczelni. Ma pomóc w kreowaniu wizerunku Lublina, jako miasta przyjaznego środowisku naukowemu i wzmacniać międzynarodową współpracę badawczą. Program ma wspierać rozwój potencjału dydaktycznego i procesu nawiązywania oraz utrzymywania międzynarodowych kontaktów z ośrodkami naukowymi na świecie przez lubelskie uczelnie wyższe i instytuty naukowo-badawcze. Inspiracją stworzenia programu są działania Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Research in Lublin.
W ramach Konkursu przewidziane jest wsparcie promocyjne, rzeczowe oraz finansowe w przedziale od 5 tys. do 50 tys. zł. Wnioskodawcą w Konkursie może zostać uczelnia wyższa lub instytut badawczy bądź naukowy z siedzibą w Lublinie. Przewiduje się organizację jednej edycji Programu w ciągu każdego roku, rozpoczynając od pilotażowej edycji w 2022 r.

– Dążenie do umiędzynarodowienia lubelskich uczelni jest jednym z priorytetowych celów rozwojowych w zakresie akademickości Lublina. Obecność zagranicznych naukowców na lubelskich uczelniach jest istotnym czynnikiem budującym nie tylko rangę uczelni, ale również prestiż miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nabór wniosków na wizyty odbywające się od 1 stycznia do 10 grudnia 2022 r. rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 listopada 2021 r.

Formularz zgłoszeniowy do Konkursu można doręczyć osobiście lub pocztą do siedziby Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, pl. Litewski 1, 20–080 Lublin, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Visiting Professors in Lublin” bądź pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Więcej informacji o Konkursie oraz jego regulamin znajdują się na stronie www.nauka.lublin.eu.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe