Wystawa zabawek ludowych w Muzeum Narodowym w Lublinie

  • 01.06.2021, 16:35
  • Źródło: Lublin.eu
Wystawa zabawek ludowych w Muzeum Narodowym w Lublinie Muzeum Narodowe w Lublinie
Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza w podróż do kolorowej krainy zabawek. Wystawa czasowa prezentuje zabawki ludowe znajdujące się w zbiorach instytucji.

Na wystawie znalazły się rozmaite przedmioty, którymi z pewnością bawili się nasi rodzice i dziadkowie kiedy byli mali. Widzowie będą mogli zobaczyć drewniane klepoki, bryczki oraz kolaski, gliniane figurki, gwizdki, miniaturowe naczynka. W muzeum zaprezentowane zostaną również najprawdziwsze lalki!

Część zabawek zostało zakupionych na targach i jarmakach, inne wykonali dorośli.  Wystawa obejmuje, także zabawki, które zostały stworzone samodzielnie przez dzieci z jagód, gałązek lub pestek. Będziemy mogli podziwiać pomysłowość twórców ruchomych traczy i dziobiących kurek, prostotę kręcących się bączków oraz zręczność osób grających w liszki. Dzięki zgromadzonym zabawkom ze zbiorów etnograficznych Muzeum Narodowego w Lublinie przeniesiemy się w beztroski czas dzieciństwa! 

Wystawę będzie można zobaczyć w miesiącach czerwiec - sierpień 2021 w Muzeum Narodowym w Lublinie. Wydarzenie jest dostępne w ramach biletu wstępu na wystawy stałe. Zapraszamy!

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe