Sprawdź swoją kondycje w 12 minut

  • 15.05.2021, 08:00
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Zielony plakat: Test Coopera dla wszystkich Lublin 2021 Lublin.eu Test Coopera dla wszystkich Lublin 2021
W dniach 11-12 czerwca br. na stadionie lekkoatletycznym przy al. Pilsudskiego 22 wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoje możliwości w Teście Coopera. Test sprawności fizycznej jest przeznaczony zarówno dla małych, jak i dużych biegaczy.

Miasto Lublin zaprasza do sprawdzenia swojej kondycji po miesiącach lockdownu. Wszyscy, którzy wezmą udział w teście otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych 100 uczestników będą czekały tradycyjnie pamiątkowe gadżety.
Harmonogram:

 

  • piątek (11.06.2021) pierwszy bieg 15:00, ostatni 20:30.
  • sobota (12.06.2021) pierwszy bieg 9:00, ostatni 11:30.

Kolejne biegi co 30 minut w grupach 20 osobowych.
Obowiązują specjalne zasady:

  1. Bezpośrednio po wejściu na obiekt należy zdezynfekować ręce i udać się do stanowiska kontroli temperatury.
  2. Po pozytywnej weryfikacji należy udać się do Biura Zawodów w celu wypełnienia karty Uczestnika.
  • Kilka słów o Teście Coopera:

Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

  • Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując. Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

Do zobaczenia!

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe