23-letni student próbował popełnić samobójstwo - uratował go funkcjonariusz

  • 12.05.2021, 11:31
  • Źródło: Policja Lubelska
Policja Lubelska Logo Policja Lubelska Logo Lubelskiej Policji
Dzięki profesjonalnej postawie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie aspirant sztabowy Piotra Suroż uratował zdesperowanego 23-latka. Mężczyzna cierpiący na problemy psychiczne zamierzał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusz podczas rozmowy telefonicznej skutecznie odwiódł go od tego planu. 23-latek był nietrzeźwy i wymagał pomocy lekarskiej.

Dzisiaj około godziny 2:00 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie asp. szt. Piotr Suroż otrzymał zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej. Do komendy zadzwoniła zaniepokojona matka 23-letniego studenta z Ostrowca Świętokorzyskiego. Kobieta oświadczyła, że jej syn który ma problemy psychiczne jest nad rzeką i zamierza popełnić samobójstwo.

Po tej informacji od razu policjanci rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Jednocześnie dyżurny podjął próby skontaktowania się z 23-latkiem. Mężczyzna początkowo nie odbierał telefonu, jednak po chwili udało się nawiązać połączenie. Funkcjonariusz prowadził rozmowę ze spokojem i wyczuciem. Najpierw stopniowo uzyskał informację na temat dokładnego miejsca w którym znajduje się zdesperowany mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Gdy to się udało zaczął nakłaniać 23-latka, by oddalił się od Bystrzycy i podszedł w okolicę pobliskiego hotelu. Tam czekali już na niego funkcjonariusze, którzy zapewnili mu odpowiednią opiekę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Wymagał pomocy lekarzy.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe