Losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Lublinie

  • 11.05.2021, 15:34
  • Źródło: Lublin.eu
Losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Lublinie
W środę, 12 maja, o godz. 12.00 odbędzie się losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Lublinie. Relację z sali sesyjnej w Ratuszu będzie można śledzić online na stronie lublin.eu oraz profilu Miasto Lublin. Udział w loterii zgłosiło ponad 9,6 tys. osób, a łączna wartość 20 nagród to około 92 tys. zł.

– Loterią, którą zorganizowaliśmy już po raz trzeci, chcieliśmy zachęcić osoby mieszkające i związane z Lublinem do rozliczenia w naszym mieście podatku dochodowego. Loteria spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem niż w latach poprzednich, w tym roku wzięło w niej udział ponad 9 tys. osób. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w miejskiej akcji i rozliczają podatki w Lublinie, wspierając tym samym rozwój naszego miasta i życzę szczęścia w losowaniu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Do trzeciej edycji loterii Rozlicz PIT w Lublinie zgłosiło się 9623 osoby. Termin składania zgłoszeń był krótszy niż w zeszłym roku – trwał do 30 kwietnia, a w roku 2020 do 31 maja. Mimo tego, w tym roku udział w loterii wzięło o 17% więcej uczestników niż w roku ubiegłym. 770 osób, czyli 8% wszystkich uczestników tegorocznej edycji, rozliczyło PIT w Lublinie po raz pierwszy. Zakładając, że od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie, do kasy miasta wpływa średnio około 2,2 tys. zł, to do budżetu miasta wpłynęło o około 1,7 mln zł więcej. Udział w podatku PIT to największe źródło dochodów miasta, wynoszące ponad 1/5 wszystkich środków gromadzonych w budżecie miasta. Z każdego 1 tys. zł zapłaconego podatku dochodowego od osób fizycznych, do budżetu Miasta Lublin w 2021 r. trafi 484,80 zł.

Główną nagrodą w loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” jest samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid. Poza samochodem osobowym są to:

  • nagrody I stopnia - 3 rowery miejskie,
  • nagrody II stopnia - 3 hulajnogi elektryczne,
  • nagrody III stopnia - 3 ekspresy ciśnieniowe,
  • nagrody IV stopnia - 3 nawilżacze powietrza,
  • nagrody V stopnia - 4 wideorejestratory samochodowe,
  • nagrody VI stopnia - 3 dyski przenośne 2TB.

Losowanie nagród odbędzie się przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną poprzez ręczne wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii. Każdemu prawidłowo wypełnionemu zgłoszeniu w loterii odpowiada unikalny, cyfrowy numer identyfikacyjny. Losowanie nagród rozpocznie się o godz. 12.00, transmisja online dostępna będzie na stronie lublin.eu oraz profilu Miasto Lublin. Relacja z wydarzenia będzie również tłumaczona na polski język migowy.

W loterii Rozlicz PIT w Lublinie może wziąć udział każdy mieszkaniec Lublina, niezależnie od miejsca zameldowania. Warunkiem udziału jest złożenie rocznej deklaracji podatkowej w lubelskim urzędzie skarbowym i podanie w niej, jako miejsce zamieszkania Lublina. Drugim warunkiem jest zgłoszenie udziału w loterii poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Kolejnym, obok loterii Rozlicz PIT w Lublinie miejskim programem premiującym mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie jest Lubelska Karta Miejska. Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwia liczne ulgi w takich obszarach, jak kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz komunikacja miejska. Od momentu wdrożenia tego programu nadano już ponad 21 tys. znaczników LKM.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe