Projekt Tik-Tok Yourself! w Galerii Labirynt

 • 03.05.2021, 10:54
 • Źródło: Lublin.eu
Czarny napis "Tik-tok yourself" na kolorowym tle. Galeria Labirynt Plakat wydarzenia "Tik-tok yourself" w Galerii Labirynt
Galeria Labirynt ogłasza otwarty nabór do programu performatywnego Tik-Tok Yourself! Artyści, tancerze i performerzy są zaproszeni do włączenia się w twórczy dialog  wokół wystawy „Ménage à Deux” Karola Radziszewskiego i Maurycego Gomulickiego.

Do tej pory w tygodniowych rezydencjach udział wzięli: gwiazda TikToka Gherman, performer Filip Kijowski, malarka Edna Baud, artystka wizualna Barbara Gryka oraz specjalizujący się w voguingu i kulturze ballroomów Bożna Wydrowska i Danil Vitkovskij.

Dlaczego TikTok?

Tłumaczy Waldemar Tatarczuk, dyrektor Labiryntu oraz kurator wystawy:

W ten sposób docieramy do nowej publiczności w czasach, gdy kontakt z nią bywa utrudniony. Z powodu pandemii nasza wystawa została zamknięta po tygodniu. TikTok okazał się idealnym medium do pokazywania nawiązujących do niej działań performatywnych.

Wystawa pojawia się na filmikach jako tło. Jest widoczna za plecami artystów i artystek, którzy mogą odnosić się do niej na różne sposoby – poprzez tiktokowy taniec, w formie pastiszu, improwizowanego ruchu czy bardziej rozbudowanych, narracyjnych form. Towarzyszą temu oryginalne rekwizyty oraz samodzielnie wybrana muzyka.

Z nowego medium społecznościowego korzystają głównie ludzie młodzi. Jednocześnie TikTok zapewnia dostęp do publiczności, która w zwykłych okolicznościach nie odwiedziłaby galerii sztuki. Umożliwia też bardziej dynamiczną interakcję niż np. dokumentacja czy wideozwiedzanie.

Jak się zgłosić?

Projekt polega na twórczym odniesieniu się do wystawy poprzez taniec, performans, ruch, gest, monolog/dialog, improwizację lub inne działanie performatywne. Wybrane osoby nagrają serię klipów, które zostaną umieszczone na oficjalnym profilu TikTok Galerii Labirynt.

Nabór składa się z 3 etapów:

 • Wysłanie dokumentacji artystycznej na adres [email protected] lub link do swojego profilu na TikToku
 • Wybrane osoby organizatorzy poproszą o nagranie jednego konkursowego klipu odnoszącego się do konkretnego miejsca lub miejsc na wystawie. Miejsca do wyboru. otwiera się w nowej karcieOrganizatorzy informują, że mogą również wysłać zdjęcia.
 • Klipy te zostaną umieszczone na TikToku Labiryntu. O udziale w rezydencji zdecyduje opinia jury, które weźmie pod uwagę również reakcje na TikToku (serduszka, komentarze, udostępnienia, duety itd.).

Organizatorzy zapewniają: 

 • Przestrzeń wystawy „Ménage á Deux” na czas trwania rezydencji.
 • Zwrot kosztów podróży i nocleg w Lublinie na czas nagrania, jeśli tego potrzebujesz.
 • Wynagrodzenie 100 zł za jeden klip (nie dotyczy klipu zgłoszeniowego). W ramach rezydencji możesz zrealizować od 2 do 5 klipów.
 • Wsparcie techniczne i merytoryczne.

Kolejność zgłoszeń ma wypływ na tempo ewentualnego opublikowania Waszych prac. Im szybciej wyślesz swój klip, tym szybciej masz szansę go zobaczyć na profilu Galerii Labiryntotwiera się w nowej karcie

Open call dla osób powyżej 18 roku życia.
Termin przesyłania prac: 29.04-28.05

Wyboru dokonają:

 • Sylwia Hejno
 • Filip Kijowski
 • Emilia Lipa
 • Alicja Sienkiewicz
 • Waldemar Tatarczuk
Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe