Galeria Biała ponownie otwarta

  • 02.05.2021, 14:07
  • Źródło: Centrum Kultury w Lublinie
Współczesna biała galeria sztuki. Na ścianach są rozwieszczone plakaty.… Centrum Kultury w Lublinie Wystawa „Uchylmy ściany” w Galerii Białej
Zlokalizowana w Centrum Kultury w Lublinie Galeria Biała będzie ponownie dostępna dla zwiedzających już od wtorku (4 kwietnia). W galerii będzie można obejrzeć zbiorową wystawę „Uchylmy ściany”.

Otwarcie Galerii Białej to szansa na ponowne zobaczenie zbiorowej wystawy „Uchylmy ściany”, która po otwarciu była dostępna była dla zwiedzających tylko przez 1 dzień. Wystawa prezentuje depozyty, dary artystek i artystów, zgromadzonych w galerii na przestrzeni ponad 35 lat jej funkcjonowania oraz prace premierowe.

„Uchylmy ściany tak jak inni uchylają kapelusze…” – fragment tekstu autorstwa Ryszarda Płazy (1959-1998) stał się mottem galerii na początku jej funkcjonowania. Wykorzystane po raz pierwszy przy okazji wystawy „BIAŁA – sztuka bez ścian” w 1994 roku, motto zostaje przywołane ponownie. Dzisiaj zyskuje nowe, głębokie znaczenie: otwarcie się na innego, możliwość zobaczenia w sposób dyskretny i wymowny tego, co już znamy – i tego, co poznajemy, a może przeczuwamy.
Założenia wystawy odwołują się do wątków związanych z ciałem, przemijaniem, kondycją fizyczną człowieka, jego kruchością, delikatnością, presją, przemocą i ograniczeniem. Mrok, barwa, słowo, znaczenie, nadmiar to również tematy, które podejmują twórcy.

Zwiedzający będą mogli podziwiać prace m.in.: Dobrosława Bagińskiego, Tomasza Bielaka, Bogny Burskiej, Barbary Kasprzyckiej, Karoliny Komorowskiej, Pawła Matyszewskiego, Sofie Muller, Ireny Nawrot, Pawła Nowaka, Ilony Oszust, Marty Polkowskiej, Szymona Popielca, Horsta Sagunskiego, Jadwigi Sawickiej, Mariusza Tarkawiana, Grupy Twożywo, Jacka Wierzchosia, Henka Vischa, Agaty Zwierzyńskiej i innych.

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe