Krakowskie Przedmieście do remontu

  • 29.04.2021, 18:21
  • Źródło: Lublin.eu
Krakowskie Przedmieście do remontu
Miasto szuka wykonawcy remontu ul. Krakowskie Przedmieście. Dzisiaj (29 kwietnia) ogłoszono przetarg na to zadanie drogowe. Główna arteria miasta zyska nową nawierzchnię. Z odnowionej przestrzeni, zarówno kierowcy jak i piesi, skorzystają w drugiej połowie roku.

– Na jesieni ubiegłego roku, wzdłuż północnej pierzei Krakowskiego Przedmieścia powstała nowa zieleń. Po zakończonych pracach w zakresie nasadzeń drzew i krzewów, w tym roku rozpoczynamy prace związane z infrastrukturą drogową. Remont ul. Krakowskie Przedmieście wpłynie na komfort korzystania z głównego ciągu komunikacyjnego Miasta oraz poprawi estetykę Śródmieścia – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zakres planowanych robót obejmie odcinek ul. Krakowskie Przedmieście, od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja. Prace drogowe będą polegały na wymianie dwóch warstw bitumicznych jezdni, wymianie krawężników, włazów studni oraz wpustów kanalizacji deszczowej. Dodatkowo nastąpi wymiana nawierzchni na zatokach autobusowych oraz wyrównanie chodników poprzez przełożenie nawierzchni z kostki brukowej. Zamówienie zakłada również odnowienie powłok malarskich na słupkach, stojakach rowerowych oraz koszach na odpady. Na zakończenie wykonawca odtworzy oznakowanie poziome. Łącznie do remontu przewidziano ponad 4,5 tys. m2 powierzchni jezdni oraz 570 m długości krawężników.

Otwarcie ofert zaplanowano na 14 maja. Wykonawca będzie miał 50 dni na wykonanie remontu. Termin ten liczony jest od daty zawarcia umowy.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe