Spełnij swoje marzenie i zostań profesjonalnym cukiernikiem

  • 20.04.2021, 12:48 (aktualizacja 20.04.2021, 12:51)
  • artykuł partnera
Spełnij swoje marzenie i zostań profesjonalnym cukiernikiem
Pieczenie ciast i ciasteczek zawsze sprawiało Ci mnóstwo przyjemności? A może lubisz dekorować je z użyciem efektownych ozdób wykonanych z masy? Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z pasją do cukiernictwa, pomyśl o zapisaniu się na zajęcia do szkoły policealnej w tym właśnie kierunku!

Dlaczego warto wybrać szkołę policealną?

Szkoła policealna stanowi dobry wybór dla tych osób, które po zakończeniu szkoły średniej chcą uzyskać pewny fach. Do wyboru jest szeroka gama kierunków, a żeby zapisać się na zajęcia, nie trzeba mieć zdanej matury.

Obecnie w szkołach policealnych można kształcić się również w zawodzie cukiernika. Co więcej, wiele z nich oferuje całkowicie darmowe zajęcia, dlatego też jest to szansa dla tych osób, które chciałyby poszerzyć swoje kwalifikacje i uzyskać tytuł zawodowy. Stosowana jest wtedy kwalifikacja 1: TG.04. Produkcja wyrobów cukierniczych

Osobom chcącym kształcić się w zawodzie cukiernik Kraków oferuje dostęp do wielu szkół policealnych. Z ich oferta można zapoznać się już teraz na ich stronach internetowych.

Jaki jest plan nauczania?

Zajęcia dla cukierników w szkole policealnej przygotowują wszystkich swoich uczestników do szybkiego podjęcia zatrudnienia w cukierni, a także mogą być doskonałą bazą do otwarcia własnego biznesu w tej właśnie dziedzinie.

Podczas nauki uczniowie otrzymują kompleksowe przygotowanie, które obejmuje między innymi zajęcia jak:

  • bezpieczeństwo i higiena pracy cukiernika

  • podstawy działalności gospodarczej i komunikacji społecznej

  • podstawy technologii żywności

  • technologia przetwórstwa spożywczego

  • produkcja wyrobów cukierniczych

  • magazynowanie surowców i wyrobów cukierniczych

  • dekorowanie wyrobów cukierniczych

  • przygotowywanie wyrobów cukierniczych do ich sprzedaży

Kto może zapisać się do szkoły?

Aby spełnić swoje marzenie i zostać cukiernikiem z tytułem zawodowym, należy zapisać się na zdjęcia. W szkołach policealnych nie stosuje się żadnych egzaminów wstępnych – o przyjęciu decyduje kolejność złożenia dokumentów. Nabór najczęściej odbywa się na jesień lub dodatkowo także na wiosnę.

Do złożenia swojej aplikacji należy przygotować oryginał świadectwa ukończenia szkoły niższego szczebla – szkoły średniej, a także zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy, wniosek o przyjęcie, zdjęcia oraz dowód osobisty.

Zatem wtedy, gdy marzysz o tym, aby swoją pasję do pieczenia słodkich produktów połączyć z pasją i zatrudnić się w cukierni albo otworzyć własną, możesz zdobyć przygotowanie także jako dorosła osoba. Wystarczy zapisanie się do dobrej szkoły policealnej!

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe