Akcja "Różowa Satyna" w Lublinie

  • 17.04.2021, 11:29
  • Źródło: Lublin.eu
Akcja "Różowa Satyna" w Lublinie
W dnia 28 marca - 1 kwietnia mogliście spotkać na mieście dwie osoby przebrane w stroje zielonych kameleonów. Była to Barbara Gryka i Filip Kijowski (Tajskie Kwiatuszki), którzy realizowali na ulicach naszego miasta akcję mail-artowa i działania performatywne „Różowa Satyna”.

Tajskie Kwiatuszki, czyli Barbara Gryka i Filip Kijowski przemierzali miasto, by zbierać pozytywne emocje od napotkanych osób. Podczas akcji można było porozmawiać z artystą i artystką oraz namalować lub zapisać swoje uczucia na wielkiej tkaninie. Na podstawie zebranych materiałów Tajskie Kwiatuszki stworzą pocztówki pełne dobrych słów i obrazów, które zostaną przekazane mieszkańcom i mieszkankom lubelskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Osoby te z powodu pandemii zostały zupełnie odcięte od świata zewnętrznego. Docierając do nich za pośrednictwem sztuki poczty, duet Tajskie Kwiatuszki pokaże, że wspieramy ich dobrymi słowami w tej trudnej sytuacji.

Wydarzenie jest częścią Europejskich Dni Kreatywności Artystycznej 2021. 

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe