UPEWNIJ SIĘ, KOMU PODAJESZ KOD BLIK

  • 16.04.2021, 13:50
  • Źródło: Policja Lubelska
UPEWNIJ SIĘ, KOMU PODAJESZ KOD BLIK
Łęczyńscy policjanci ostrzegają o popularnej metodzie działania oszustów na BLIKa. Wczoraj kolejne osoba przekazał kod do płatności rzekomemu znajomemu, który potrzebował pożyczki potrzebnej do zapłaty za przesyłkę. To niestety bezzwrotna pożyczka wyłudzona przez oszusta. Policjanci apelują - jeśli chcemy pomóc osobie proszącej o pomoc, najpierw skontaktujmy się z nią i potwierdźmy, czy faktycznie to ona wysłała do nas wiadomość.

Wczoraj do łęczyńskich  policjantów zgłosiła się 38 - letnia mieszkanka Łęcznej. Kobieta poinformowała, że została oszukana przez osobę podszywająca się pod jej znajomego z portalu społecznościowego.

Jak się okazało, oszust za pomocą popularnego komunikatora internetowego wysłał jej wiadomość z prośbą o pomoc w opłaceniu za przesyłkę w kwocie 950 złotych. Kobieta przekonana, że koresponduje ze znajomym przekazała mu kod Blik. Następnie za pośrednictwem swojej aplikacji bankowej potwierdziła transakcję. Po chwili została poproszona o kolejną płatność. Wówczas nabrała podejrzeń i skontaktowała się telefonicznie ze swoim znajomym, który poinformował, że ktoś włamał się na jego konto społecznościowe.   

Policjanci apelują, aby nie przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze, jest nam znana. Należy mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość, chce nas oszukać i okraść. Jeśli chcemy pomóc osobie proszącej o pomoc, najpierw skontaktujmy się z nią najlepiej osobiście, lub dzwoniąc potwierdźmy, czy faktycznie to ona wysłała do nas wiadomość.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe