Stokrotka wprowadza ekologiczne torby na owoce i warzywa

  • 26.03.2021, 08:09
  • Redakcja Lubelska TV
Stokrotka wprowadza ekologiczne torby na owoce i warzywa
Sieć sklepów Stokrotka rozwija swój biznes konsekwentnie dbając o środowisko naturalne. Tym razem, starając się ograniczyć zużycie plastiku, wprowadza torebki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa.

Nowe torby na zakupy oferowane przez Stokrotkę są całkowicie wykonane z poliestru i nadają się w 100% do przetworzenia. Można je prać wielokrotnie, dzięki czemu można ich używać bez obaw o zabrudzenie. Są wygodne w użyciu, posiadają metkę, gdzie można przylepić etykietę z wagą i ceną. Można w nie zapakować do 4,5 kg owoców i warzyw.

- Rosnąca świadomość dotycząca zużycia zasobów naturalnych powoduje, że zaczynamy dokonywać bardziej przemyślanych wyborów. Dlatego postanowiliśmy zainspirować naszych klientów do korzystania w czasie zakupów z torebek, które są przyjazne dla środowiska i podlegają całkowitemu recyclingowi – mówi Konrad Majkowski, menadżer ds. komunikacji i PR w Stokrotce Sp. z o.o.

Sieć współpracuje z dostawcami w celu zmniejszenia ilości folii i papieru używanych do produkcji opakowań. Każda folia opakowaniowa, podobnie jak papier musi podlegać recyklingowi, są one belowane i oddawane do ponownego przetworzenia. W ofercie znajdują się reklamówki pochodzące w 80% z recyklingu i nadające się do recyklingu w 100%. Jednocześnie tylko w ub. roku klienci Stokrotki nabyli ponad 560 tys. toreb papierowych.

- Chcąc zmniejszyć negatywny wpływ na nasze otoczenie, postanowiliśmy także zrezygnować z kolportażu gazetek. Wciąż będą one dostępne na stronach internetowych oraz w specjalnie zaprojektowanych stojakach sklepowychdodaje Konrad Majkowski.

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe