Razem dla uczniów na LSM – realizacja projektu VI edycji BO

  • 25.03.2021, 13:47
  • Redakcja Lubelska TV
Razem dla uczniów na LSM – realizacja projektu VI edycji BO
Wygodne szafki na ubrania, odświeżone szatnie i nowe wykładziny pojawiły się w kilku placówkach oświatowych w dzielnicy Rury. Jest to efekt realizacji projektu D-117 „LSM – szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw” z VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Mieszkańcy dzielnicy Rury podjęli wspólne działania z myślą o wygodzie oraz bezpieczeństwie dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli w tej części miasta. Efekty tych działań są wyraźnie widoczne w infrastrukturze i otoczeniu placówek edukacyjnych oraz wpływają na komfort korzystających z nich podopiecznych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

„LSM – szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw” to projekt obejmujący kilka szkół i przedszkoli na terenie dzielnicy Rury. Dzięki jego realizacji w Szkole Podstawowej nr 29 wyremontowano szatnię, a do dyspozycji uczniów zakupiono 75 8-skrytkowych szafek metalowych na ubrania. Łącznie jest ich teraz 600. W Szkole Podstawowej nr 3 wymieniono wykładzinę w szatni, salach lekcyjnych oraz bibliotece szkolnej. Pomalowano także ściany i sufity w szatni głównej. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 wykonano 9 nowych boksów szatniowych. Zyskały także placówki dla najmłodszych. W Przedszkolu nr 48 doposażono plac zabaw, natomiast wokół Przedszkola nr 36 wyremontowano chodnik.

– Nasz projekt był odpowiedzią na potrzeby remontowe oraz zakupowe szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie LSM, czyli dzielnicy Rury – mówi Dariusz Michałowski, autor projektu.

Na projekt z VI edycji Budżetu Obywatelskiego D-117 „LSM – szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw” głosowało 1549 osób. Jego wartość to 300 tys. zł.    

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe