NIETRZEŹWY KIEROWCA WPADŁ, BO JECHAŁ BEZ PASÓW BEZPIECZEŃSTWA

  • 24.03.2021, 12:37
  • Źródło: Policja Lubelska
NIETRZEŹWY KIEROWCA WPADŁ, BO JECHAŁ BEZ PASÓW BEZPIECZEŃSTWA
Dożywotni zakaz kierowania pojazdami i nawet do 5 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi spotka się 40-latek z gminy Łuków. Mężczyzna kierując oplem nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że kierujący osobówką miał 0,8 promila alkoholu w organizmie, a w przeszłości był już karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wkrótce 40-latek usłyszy zarzuty.

Wczoraj po godzinie 15:00 patrolujący ulice miasta policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli, że kierujący oplem mężczyzna nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Zatrzymany do kontroli drogowej 40-latek z gminy Łuków, nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego nie stosuje się do obowiązującego przepisu.

Rozmawiając z policjantami mężczyzna unikał dłuższej rozmowy, chciał by jak najszybciej zakończyć kontrolę. Po chwili okazało się dlaczego. Mundurowy kontrolujący kierowcę opla wyczuł od niego woń alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że 40-latek kierujący osobówką miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi ustalili też, że w przeszłości mężczyzna był już karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mimo, że w ubiegłym roku zakończył się sądowy zakaz kierowania pojazdami, to nie odzyskał jeszcze swego prawa jazdy. I już nie odzyska. Jeśli kierujący wcześniej był skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, to za ponowne kierowanie pojazdem w takim stanie grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wkrótce 40-latek usłyszy zarzuty, a jego sprawa znajdzie finał w sądzie.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe