ŁABĘDŹ PRZYMARZŁ DO TAFLI LODU – POMÓGŁ DZIELNICOWY

  • 22.03.2021, 11:00
  • Źródło: Policja Lubelska
ŁABĘDŹ PRZYMARZŁ DO TAFLI LODU – POMÓGŁ DZIELNICOWY
Do nietypowej interwencji doszło wczoraj - w pierwszy dzień wiosny - w miejscowości Wyżnianka-Kolonia. Dzielnicowy z annopolskiego komisariatu w czasie wolnym przejeżdżał obok okolicznych stawów, na jednym z nich dostrzegł uwięzionego łabędzia w tafli lodu. Poinformował dyżurnego, który zadysponował na miejsce patrol oraz straż pożarną. W wyniku podjętych czynności przez służby, ptaka udało się uwolnić.

Wszystko działo się wczoraj przed południem w Wyżniance-Kolonii. W czasie wolnym od służby dzielnicowy z Komisariatu Policji w Annopolu, przejeżdżał samochodem w okolicy stawów. W pewnym momencie zauważył, że na jednym z nich znajduje się łabędź. Ptak nie mógł się wydostać z tafli lodu, która skuła lustro wody. W związku z tym poinformował o tym fakcie dyżurnego kraśnickiej jednostki. Na miejsce skierowany został patrol a także poproszono straż pożarną z Kraśnika o wsparcie. Strażakom udało się zwodować łódź, w trakcie podpływania do zwierzęcia tafla załamała się, umożliwiając mu uwolnienie się. Ostatecznie łabędź odleciał dalej o własnych siłach.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe