Uwaga kradną w nocy katalizatory z samochodów !

  • 16.02.2021, 09:38
  • Źródło: Policja Lubelska
Uwaga kradną w nocy katalizatory z samochodów !
Łącznie 10 kradzieży katalizatorów o wartości blisko 20 tysięcy złotych udowodnili dwóm mężczyznom w wieku 26 i 31 lat policjanci z Lublina. Celem sprawców były głównie samochody japońskich producentów. Decyzją prokuratora podejrzani trafili pod dozór Policji.

Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej policjantów z 5. komisariatu w Lublinie oraz funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Kryminalni od pewnego czasy skupiali swe działania na kradzieżach katalizatorów do których dochodziła najczęściej na parkingach osiedlowych. Sprawcy za cel obierali przede wszystkim samochody japońskich producentów. Złodzieje dość skrupulatnie wybierali samochody, a ich działania związane z wycięciem przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do Warszawy. Tam zatrzymano dwóch obywateli Gruzji w wieku 26 i 31 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące łącznie 10 kradzieży katalizatorów o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Na konto przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani po dozór Policji.

Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe