NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS INNYCH*

  • 06.01.2021, 12:00
  • Paulina Zeliszewska
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS INNYCH*
Puławscy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące, aby w razie konieczności udzielić im niezbędnej pomocy. Niskie temperatury, szczególnie w porze nocnej, mogą narażać osoby przebywające na dworcach, klatkach schodowych czy w pustostanach na niebezpieczeństwo wychłodzenia. Nie wahajmy się reagować i dzwonić po pomoc !

Niekorzystne warunki pogodowe, niskie temperatury i szybko zapadający zmrok powodują, że niektóre grupy ludzi mogą być narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Puławscy policjanci z Wydziału Prewencji podejmują szereg działań mających zapobiegać tego typu sytuacjom. Informacje na temat miejsc przebywania osób bezdomnych przekazywane są do odpowiednich instytucji pomocowych, a miejsca w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy są regularnie kontrolowane.

Największą rolę w systemie pomocy policjanci prewencji, zwłaszcza dzielnicowi, którzy jak nikt znają społeczność lokalną. To oni oraz funkcjonariusze patrolówki, mając rozpoznanie w terenie, docierają do miejsc zagrożonych i podejmują stosowne działania. Sprawdzają te miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować ludzie bez stałego miejsca zamieszkania, każdorazowo oferując pomoc.

Policjanci apelują też do wszystkich o reagowanie w sytuacji gdy stwierdzimy, że ktoś może potrzebować pomocy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób chorych, nieporadnych czy pod wpływem alkoholu. Nasza reakcja, czy telefon w nagłych przypadkach może uratować komuś życie!

 

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe