SKENDE wspiera rodziny przebywające w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie*

  • 20.11.2020, 10:42
  • Paulina Zeliszewska
SKENDE wspiera rodziny przebywające w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym…
SKENDE po raz drugi pokrywa koszt całodziennego wyżywienia dla rodziców dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej, który został zamknięty z powodu koronawirusa. Wszystko po to, aby w tym trudnym czasie najmłodsi pacjenci przez cały czas mogli pozostać ze swoimi rodzicami. Akcja rozpoczęła się 17 listopada.

Ze względu na bezpieczeństwo Oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie został zamknięty. Dla rodziców oznacza to trudny wybór. Ci, którzy chcą trwać przy swoich pociechach, nie mogą opuszczać budynku i mieć kontaktu z osobami z zewnątrz, jednak wykupienie posiłków na miejscu, bardzo często oznacza kolejne znaczne obciążenie dla ich rodzinnego budżetu.

 

Od 16 listopada koszty całodziennego wyżywienia pokrywa SKENDE, dzięki czemu rodzice otrzymują jedzenie ze szpitalnej stołówki i nie muszą martwić się już tą kwestią. Oznacza to, że mogą pozostać na miejscu i opiekować się swoimi dziećmi.

 

- Cieszę się, że kolejny raz mamy możliwość realnie pomóc rodzinom, które tego wsparcia teraz potrzebują. Mam nadzieję, że chociaż w taki sposób wesprzemy ich
w trudnych chwilach, w których muszą radzić sobie z chorobą dzieci. Na co dzień w naszych działaniach w SKENDE zawsze staramy otaczać się szczególną troską
i zainteresowaniem właśnie rodziny z dziećmi, więc decyzja o wsparciu ich teraz, w tym szczególnym momencie, była dla nas naturalna -
podkreśla Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

 

SKENDE już po raz drugi angażuje się na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W kwietniu tego roku centrum handlowe przez ponad miesiąc zapewniło wyżywienie dla rodziców dzieci przebywających na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej. Łącznie przez ten czas wydano aż 3 300 posiłków.

 

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe