Lubelski NFZ rozlicza pacjentów bez ubezpieczenia

  • 13.11.2015, 14:20
  • Dominika Skabara
nfz
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pacjenci obciążeni decyzjami administracyjnymi muszą łącznie zwrócić 360 tys. złotych. Osoby, które nie wiedzą lub nie są pewne, czy posiadają prawo do świadczeń zdrowotnych, mogą sprawdzić to na stronie zip.nfz.gov.pl

Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, od stycznia 2013 roku  wydał łącznie 551 decyzji administracyjnych ustalających: zwrot kosztów za leczenie, wysokość kwoty oraz termin płatności. Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi proces odzyskiwania należności za świadczenia udzielane pacjentom powyżej kwoty 100 złotych. Do lubelskiego oddziału wpłynęło łącznie 98,5 tys. złotych, czyli na 551 wydanych decyzji – 259 osób uregulowało swój dług wobec NFZu.

Dominika Skabara

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe