CITY TRAIL w Lublinie - odwołany*

  • 17.10.2020, 09:59
  • Paulina Zeliszewska
CITY TRAIL w Lublinie - odwołany*
Niestety, ze względu na bieżącą sytuację jesienne biegi – zaplanowane na najbliższe tygodnie – od 17 października do 22 listopada nie odbędą się. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie citytrail.pl.

Wyjątkowy, bo jedyny w tym roku bieg CITY TRAIL w Lublinie odbędzie się 18 października. To okazja do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim i wywalczenia pamiątkowego medalu. To nie jedyna aktywność, jaką na najbliższe miesiące proponują organizatorzy – od grudnia będzie możliwość biegania indywidualnego po trasie, a także uczestnictwa w treningach dla biegaczy. Zapisy trwają na www.citytrail.pl.

W biegu, który jest zaplanowany na 18 października będzie mogło pobiec maksymalnie 500 osób. Zawodnicy będą podzieleni na dwie serie – pierwsza wystartuje o godz. 9:30, druga o 12:00. Godzinę startu biegacze wybiorą podczas zapisów.

W biegach indywidulanych limit miejsc to 250 osób na każdy z terminów: 6 grudnia, 3 stycznia, 31 stycznia. W treningach, które odbędą się w wyżej wymienionych dniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 osób.

  • Co dokładnie się zmienia w edycji 2020/2021?

Epidemia koronawirusa wymusiła na wielu organizatorach biegów istotne zmiany. W przypadku przełajowego cyklu CITY TRAIL, który poza Lublinem odbywa się w dziewięciu innych miastach, zmiany oznaczają zawieszenie formuły Grand Prix, zastąpienie części biegów treningami oraz indywidualnymi startami.

Decyzja o tym, że organizujemy biegi zapadła w sierpniu, po konsultacjach z Nationale-Nederlanden – naszym Partnerem Tytularnym. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że organizacja cyklu 60. biegów w okresie jesienno-zimowym jest wykluczona, bo niesie zbyt duże ryzyko. Wymyśliliśmy więc formułę zastępczą, która pozwoli nam utrzymać kontakt z biegaczami, a jednocześnie będzie dla nich motywacją do biegania w zimowych miesiącach, a nam pozwoli przetrwać ten trudny rok – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Zapisy, które ruszyły we wrześniu dotyczą 10 ogólnopolskich biegów na dystansie 5 km oraz biegów indywidualnych na trasach CITY TRAIL i wspólnych treningów.

Trzecim etapem edycji 2020/2021 są wiosenne biegi, które mają odbyć się w klasycznej formule – identycznej lub zbliżonej do tej, którą zaplanowano na jesień. Szczegóły organizatorzy przekażą najwcześniej w grudniu, a zapisy ruszą na początku 2021 roku.

Lubelska trasa rozpoczyna się i kończy w okolicy Kempingu Dąbrowa, nad Zalewem Zemborzyckim. Pierwsza część biegu prowadzi ścieżkami wzdłuż Zalewu, druga połowa to bieg w głębi Lasu Dąbrowa. Trasa jest urozmaicona, ale dostępna dla każdego – nawet początkującego biegacza, bowiem organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie 5 km.

Opłata startowa za udział w biegu to 37,90 zł. Opłata za bieganie po trasie oraz za trening to 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów z góry na wszystkie terminy w danym mieście. Możliwość zapisów na biegi będzie także w dniu zawodów, o ile wcześniej nie wyczerpią się limity miejsc.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe