Miejscy Radni za powstaniem Lubelskiej Akademii Futbolu*

  • 16.10.2020, 15:06
  • Paulina Zeliszewska
Miejscy Radni za powstaniem Lubelskiej Akademii Futbolu*
15 października br. Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę w sprawie wydzierżawienia miejskich gruntów położonych w rejonie ulic Krochmalnej i Przeskok, spółce Lubelska Akademia Futbolu. Inwestor planuje na tym terenie budowę nowoczesnego kompleksu sportowego służącego szkoleniu dzieci i młodzieży.

Na ponad 23 ha powierzchni powstanie m.in. 7 boisk, w tym jedno z nawierzchnią sztuczną, kryte balonem w okresie zimowym oraz trzykondygnacyjny budynek z zapleczem treningowo-mieszkalnym. Całość dopełni nowy stadion żużlowy. W budynku Lubelskiej Akademii Futbolu przewidziano także zlokalizowanie nowoczesnej siłowni, gabinetów fizykoterapii oraz odnowy biologicznej a także basenu. Nie zabraknie również zaplecza gastronomicznego oraz sal konferencyjnych. Natomiast na kolejnych kondygnacjach usytuowane zostaną pokoje dla młodzieży trenującej w Akademii oraz gabinety trenerów. Projekt obejmuje realizację infrastruktury drogowej i parkingowej oraz przestrzeni rekreacyjnej przed budynkiem.

Kompleks sportowy ma służyć przede wszystkim lubelskim dzieciom i młodzieży, celem rozwijania ich pasji i talentów, i to nie tylko o charakterze piłkarskim. W ramach przedsięwzięcia wybudowana zostanie bowiem hala sportowa, która w okresie zimowym będzie mogła być miejscem treningów nie tylko dla piłkarzy, ale również przedstawicieli innych sportów, np. piłkarek ręcznych czy lekkoatletów.

Zgoda Rady Miasta na wydzierżawienie na 30 lat nieruchomości należących do Miasta, pozwala na rozpoczęcie prac i negocjacji nad umową dzierżawy, która będzie zabezpieczać interes miasta.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe