Bezpłatne karnety na szkolne pływalnie*

  • 06.10.2020, 12:40
  • Paulina Zeliszewska
Bezpłatne karnety na szkolne pływalnie*
Od 7 października posiadacze ważnych Kart „Rodzina Trzy Plus” mogą odbierać bezpłatne karnety wstępu do 7 pływalni szkolnych na terenie Miasta Lublin. Karnety obowiązują przez cały rok szkolny 2020/2021.

Każda duża rodzina ubiegająca się o bezpłatny wstęp na kąpieliska może uzyskać karnety wyłącznie do jednej szkoły, w maksymalnej ilości 3 sztuk. W związku z tym, że liczba karnetów jest ograniczona obowiązuje system kolejkowy, nie są prowadzone wcześniejsze zapisy. Po odbiór karnetów zgłosić się może pełnoletni członek rodziny posiadającej ważne Karty „Rodzina Trzy Plus”, bądź, w sytuacjach niepozwalających na samodzielny odbiór karnetów, uprawnieni rodzice, dziadkowie, pełnoletni wnukowie i dzieci oraz pełnoletnie rodzeństwo, posiadające pisemne upoważnienie od osoby uprawnionej do otrzymania karnetu. Karnety nie przysługują rodzinom posiadającym jedynie ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny.

Program działań na rzecz dużych rodzin „Rodzina Trzy Plus” realizowany jest przez Miasto Lublin od maja 2012 roku. To innowacyjne rozwiązanie pomaga wspierać rodziny poprzez współpracę administracji samorządowej z sektorem prywatnym. Przystępujący do Programu przedsiębiorcy oferują posiadaczom Karty określone przez siebie ulgi i rabaty, co ułatwia dużym rodzinom dostęp do oferty kulturalnej, sportowej, rekreacyjnej oraz usług i towarów. Do Programu przystąpiło już 215 partnerów, wśród nich są lubelskie firmy, ale także 13 jednostek miejskich, takich jak domy kultury, czy szkoły, które udostępnią nieodpłatnie swoje pływalnie.
W 2015 roku za działania w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus” Lublin otrzymał Certyfikat Dobrych Praktyk w prestiżowym Konkursie Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego (European Public Sector Award, EPSA 2015) organizowanym przez Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA) z siedzibą w Maastricht. Aplikację naszego miasta wybrano spośród 266 projektów zgłoszonych przez samorządy z całej Europy.

Wejściówki na baseny można otrzymać w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20, w pokoju nr 6 (parter przy wejściu), w godzinach 7.30-15.30. Wstęp do budynku odbywa się wyłącznie z zachowaniem dystansu społecznego oraz z obowiązkiem stosowania środków ochrony osobistej.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe