Kolejny etap konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023*

  • 12.09.2020, 13:23
  • Paulina Zeliszewska
Kolejny etap konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023*
We wtorek (15 września) o godz. 13.00 w sali obrad Rady Miasta Lublin odbędzie się spotkanie z udziałem Zastępcy Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak z organizacjami młodzieżowymi na temat aplikacji Miasta Lublin do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Termin złożenia ostatecznej wersji aplikacji finałowej Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży mija 20 września.

- Ubieganie się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży to wielkie wyzwanie, ale też potwierdzenie, jak ważni są dla nas młodzi mieszkańcy Lublina. Proces aplikowania i budowania programu Europejskiej Stolicy Młodzieży to doskonała okazja, by jeszcze lepiej przyjrzeć się potrzebom, oczekiwaniom i perspektywom młodzieży w Lublinie, a także zachęcić ich do aktywnego działania - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem wtorkowego spotkania będzie przedstawienie organizacjom młodzieżowym koncepcji zarządzania programem Europejskiej Stolicy Młodzieży po otrzymaniu tego tytułu przez nasze miasto. Pomysły będą omawiane przez przedstawicieli Miasta oraz reprezentantów m.in. Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży oraz Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Spotkanie będzie transmitowane na profilu Lublin - Europejska Stolica Młodzieży 2023 - kandydat, link do wydarzenia będzie także udostępniony na stronie lublin.eu.

Europejska Stolica Młodzieży to tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży europejskiemu miastu na jeden rok. Lublin znalazł się w ścisłym finale konkursu, w pierwszej trójce są również: rosyjski Kazań i rumuńskie Baia Mare. Celem ESM jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji oraz budowanie ich tożsamości europejskiej.

Aplikacja Miasta Lublin do tytułu ESM wraz z załącznikami dostępna jest na stronie lublin.eu.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe