Sierpień w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego*

  • 11.08.2020, 12:12
  • Paulina Zeliszewska
Sierpień w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego*
Slavic Jazz Underground, Kirszenbaum czy Pani Bum to kolejni artyści, którzy uświetnią swoimi występami najbliższy miesiąc w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.

Sierpień w Muszli otworzą Czarne Lwy z Przedmieścia, czyli znana i uwielbiana z występów na Moście Kultury lubelska kapela.

Tydzień później zagrają zespoły B6 oraz Progizer. B6 to, jak sami o sobie mówią, synteza czterech osobowości, z której powstał związek kompleksowy o muzycznych właściwościach. Gatunkowo grają crossover pop-rock. Z kolei Progizer stawia na muzykę rockową z domieszką heavy metalu, opierającą się na mocnych riffach gitar i energetycznym twardym wokalu.

W repertuarze Maciejowej Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego. Nie zabraknie tam też wyrafinowanego żartu oraz zabawnych scenek.

Folk z muzyką współczesną miesza się podczas występów Slavic Jazz Underground. To trzy kobiece głosy, za którymi stoi solidna instrumentalna podstawa męska. Retro szum zrobi Pani Bum, która stanie za swoją konsoletą, a z głośników popłynie klasyka przedwojennej piosenki wymieszana z piosenkami najwspanialszych polskich artystów lat 80-tych.

Post-folkowe zgliszcza ożywia też krakowski duet Kirszenbaum. Ich muzyka to współczesna i bardzo specyficzna interpretacja słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, podlana dynamicznym, szepcząco-krzyczącym duetem wokalnym.

Z kolei znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej zaprezentuje grupa Standard Brass Band. Zaś wszystkich miłośników salsy oraz innych karaibskich rytmów zapraszamy na salsotekę, którą poprowadzi Studio Tańca Bonito. 

Ponadto w sierpniowym programie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim znajdziemy kilka spektakli. Teatr Seniora zaprezentuje Kabaret Starszych Pań i Panów — spektakl muzyczny z wykorzystaniem piosenek Jeremiego Przybory i muzyki Jerzego Wasowskiego z programu „Kabaret Starszych Panów”. Natomiast grupa Poławiacze Pereł Improv Teatr przedstawi specjalny program Perły w Muszli.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Każdy uczestnik wydarzenia zostanie poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie swojego zdrowia zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych organizowanych w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe