STOP szczurom!*

  • 05.08.2020, 14:04
  • Paulina Zeliszewska
STOP szczurom!*
Szczury to zjawisko charakterystyczne dla dużych miast i wiąże się bezpośrednio z odpadami, które są gromadzone w niewłaściwy sposób i stanowią zachętę dla gryzoni. To w jaki sposób zabezpieczamy wiaty śmietnikowe, pojemniki na odpady, czy utrzymujemy czystość na nieruchomościach wpływa na liczebność populacji szczurów.

Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin właściciele nieruchomości przeprowadzają deratyzację miejsc oraz pomieszczeń nieruchomości, w szczególności takich, jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne, zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny. Trutkę należy wykładać dwukrotnie w ciągu roku: I termin marzec - kwiecień, II termin wrzesień - październik oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni na terenie nieruchomości, w ilości i według instrukcji stosowania danego preparatu.

W celu zwiększenia świadomości mieszkańców Lublina w zakresie naszego wpływu na liczebność populacji szczurów i budowania właściwych nawyków, sprzyjających poprawie stanu czystości na osiedlach opracowano plakat i tabliczkę na altanę śmietnikową. Są one dostępne do pobrania poniżej. Zachęcamy administratorów i zarządców nieruchomości do skorzystania z tych materiałów, ich druku i dystrybucji na podległych nieruchomościach.

PLIKI DO POBRANIA

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe