Najbliższy tydzień w Centrum Kultury w Lublinie*

  • 03.08.2020, 12:03
  • Paulina Zeliszewska
Najbliższy tydzień w Centrum Kultury w Lublinie*
Hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzemienia i chwytliwe melodie — to znaki rozpoznawcze muzyki Bartosza Schmidta, czyli Baascha. Artysta wystąpi w sobotę w Wirydarzu CK.

Muzyk dał się już poznać jako producent o własnym, rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowanych, mrocznych piosenkach. Po rocznej przerwie wraca pod osłoną „Nocy”. Płyta powstała tuż przed wybuchem pandemii i jest pierwszym koncept albumem w dorobku Baascha. Napisany w nocy materiał jest wnikliwą obserwacją sytuacji społecznych, które dzieją się po zmroku. Artysta w charakterystyczny dla siebie sposób pisze o uczuciowości i relacjach. Duszny klimat nocnego życia ujął w odważnych tekstach, po raz pierwszy sięgając w swoich utworach po język polski. Baasch odstawił na bok ballady, pozwalając zdominować nowy krążek rytmicznym, tanecznym brzmieniom, satysfakcjonującym zarówno fanów dotychczasowej twórczości, jak i sympatyków klubowych parkietów. 
To jeden z tych artystów, dla którego aspekt wizualny odgrywa dużą rolę w jego działalności muzycznej – scenografia i światło to bardzo ważny element jego występów. Dlatego chętnie angażuje się we wspólne działania z innymi twórcami, często działającymi w zupełnie innych dziedzinach szeroko pojętej sztuki. Okładka najnowszego krążka „Noc” jest efektem współpracy ze szwajcarskim artystą performatywnym Nagim Ganni.

Baasch
8 sierpnia 2020, godz. 21:00
Wirydarz Centrum Kultury

Bilety dostępne online i w kasie Centrum Kultury.
Każdy uczestnik wydarzenia zostanie poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie swojego zdrowia zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.
Regulaminy dotyczące uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie znajdują się w zakładce Kontakt naszej strony internetowej.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe