KOLEJNI MIESZKAŃCY LUBLINA OFIARAMI OSZUSTÓW. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!*

  • 23.07.2020, 16:40
  • Paulina Zeliszewska
KOLEJNI MIESZKAŃCY LUBLINA OFIARAMI OSZUSTÓW. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!*
88-latka wyrzuciła przez balkon 65 tys. złotych, natomiast 80-latek wrzucił do kosza na śmieci 40 tys. złotych. Starsze osoby myśląc, że pomagają prawdziwym policjantom stracili swoje oszczędności. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj w Lublinie doszło do dwóch kolejnych oszustw metodą „na policjanta” oraz do kilku prób oszustwa. Po południu do lubelskich policjantów zgłosiła się 88-letnia mieszkanka Lublina, która z balkonu wyrzuciła 65 tys. złotych. Dziś rano na komendę zgłosił się 80-latek, który wczoraj został poproszony o pozostawienie w koszu na śmieci 40 tys. złotych.

W obu przypadkach schemat działania sprawców był taki sam. Zadzwoniła do nich kobieta, która przedstawiła się jako policjantka. Rozmówczyni oświadczyła, że chce ich ochronić przed oszustwem. Jednocześnie poprosiła o pomoc w zatrzymaniu przestępców. W tym celu pokrzywdzeni mieli przekazać swoje oszczędności. Po gotówkę miał zgłosić się policjant operacyjny. Niestety pokrzywdzeni uwierzyli w historię fałszywej policjantki.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty  oszczędności swojego życia.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe