Miasto przeprowadzi akcję odkomarzania*

  • 15.07.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
Miasto przeprowadzi akcję odkomarzania*
Miasto Lublin, wzorem lat ubiegłych, w dniach 28-31 lipca przeprowadzi akcję odkomarzania ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych. Odkomarzane będą przede wszystkim miejskie skwery i parki o łącznej powierzchni ok. 175 ha.

– Z uwagi na uciążliwość występowania komarów oraz odpowiadając na liczne prośby mieszkańców w tym zakresie, przystępujemy do tegorocznej akcji odkomarzania. W tym roku, ze względu na niewielką liczbę owadów, prawdopodobnie mającą związek z wiosenną suszą, nie było konieczności przeprowadzania takiej akcji wcześniej. W związku z tym zaplanowaliśmy jeden etap akcji, który zostanie przeprowadzony do końca lipca – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zastosowany preparat jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt domowych. Działa natomiast zarówno na komary, jak i na meszki oraz kleszcze. Akcja będzie prowadzona w późnych godzinach wieczornych i w nocy, gdyż preparat jest skuteczny wyłącznie w temperaturze powietrza nieprzekraczającej 20 °C. Zamgławiane będą miejskie ogólnodostępne tereny rekreacyjne o łącznej powierzchni ok. 175 ha. Pomimo dużej uciążliwości, jaką stwarzają komary, Miasto nie ma możliwości zamgławiania terenów, które nie są w jego administracji np. osiedli mieszkaniowych. By poprawić komfort życia, zarządcy nieruchomości i właściciele prywatnych działek mogą to zrobić we własnym zakresie.

Przy sprzyjającej pogodzie odkomarzanie potrwa 3 dni.

O lokalizacjach, które zostaną poddane odkomarzaniu, poinformujemy w następnym tygodniu w kolejnym komunikacie.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe