Pełnowymiarowa sala gimnastyczna dla I LO „Staszica”*

  • 14.07.2020, 15:30
  • Paulina Zeliszewska
Pełnowymiarowa sala gimnastyczna dla I LO „Staszica”*
Miasto Lublin przystępuje do budowy sali gimnastycznej dla I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich. W ramach inwestycji powstanie nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią dla 256 osób na piętrze, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią.

– Budowa sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym to inwestycja bardzo potrzebna i od lat wyczekiwana przez całą społeczność szkolną „Staszica”. Miasto dysponuje już kompletną dokumentacją projektową dla tego przedsięwzięcia, posiada również komplet pozwoleń budowlanych. Przetarg na wyłonienie wykonawcy zostanie ogłoszony na początku przyszłego tygodnia. O przystąpieniu do tej realizacji informujemy z tym większą przyjemnością, ponieważ uczniowie I LO po raz kolejny znaleźli się na pierwszym miejscu w rankingu szkół ponadpodstawowych w Lublinie, zdobywając w tym roku szkolnym 83 tytuły laureata i finalisty olimpiad przedmiotowych – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Projektowana sala gimnastyczna będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach 44,75 m x 24,30 m, powierzchni 1754 m2 i kubaturze ok. 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W zależności od potrzeb, główną płytę boiska w sali będzie można podzielić na trzy mniejsze, co umożliwi jednoczesne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych lub grę w koszykówkę treningową, siatkówkę lub badmintona. Wygrodzenie mniejszych boisk będzie możliwe dzięki sterowanym elektrycznie kurtynom grodzącym. Na parterze oraz w kondygnacji podziemnej zaprojektowano także zaplecze techniczno-szatniowe (6 szatni, 2 magazyny) oraz na piętrze – 5 sal lekcyjnych przeznaczonych do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Nowy obiekt zostanie połączony z istniejącym budynkiem szkoły dobudowanym łącznikiem.

W ramach zadania powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o pow. blisko 1900 m2 z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne m. in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 m2.

Inwestycja obejmuje także budowę wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych instalacji (elektrycznej, wodociągowej, centralnego ogrzewania z węzłem cieplnym, wentylacji, klimatyzacji, teletechnicznej), a także budowę drogi dojazdowej, kanalizacji deszczowej, przyłącza kanalizacji sanitarnej, chodników i miejsc parkingowych.

Zakładany koszt budowy sali wraz z zespołem boisk to ponad 15 mln zł.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe