Zakończył się nabór projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego*

  • 08.07.2020, 10:00
  • Paulina Zeliszewska
Zakończył się nabór projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego*
Zakończył się nabór wniosków do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory drogą elektroniczną mieszkańcy Lublina zgłosili 150 projektów, w tym 96 dzielnicowych i 54 ogólnomiejskie. Na realizację obywatelskich inicjatyw Miasto zagwarantowało ponad 12 mln zł. Mieszkańcy w głosowaniu zdecydują na co zostaną wydane te środki.

–  Cieszę się bardzo, że mimo trudnego czasu związanego z trwającą epidemią, mieszkańcy tak licznie podzielili się swoimi pomysłami. To dzięki aktywności i determinacji Lublinian poprawiamy jakość życia w naszym mieście. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim pomysłodawcom, którzy zdecydowali się złożyć projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pełną liczbę projektów, złożonych także drogą tradycyjną w Biurach Obsługi Mieszkańców i za pośrednictwem poczty, poznamy pod koniec tygodnia. Z końcem sierpnia znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Ich autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie od niej formalnego odwołania.

Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Szczegółową datę poznamy pod koniec wakacji. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Głosować mogą osoby zameldowane lub dopisane do spisu wyborców. Ze względu na zmiany w regulaminie BO, w tym roku osoby spoza tych list, które będą chciały głosować przez internet, będą musiały ponownie złożyć oświadczenie o dopisaniu się do listy. Wzór takiego oświadczenia znajduje się na stronie poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się naborem projektów 8 czerwca. Podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy mogli zgłaszać swoje projekty w 2 kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. Podniesione natomiast zostały kwoty poszczególnych projektów. Regulamin pozwalał na składanie projektów dzielnicowych o wartość 350 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych (1,5 mln zł) i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł. Zmianą w tej edycji jest także zaakcentowanie znaczenia dostępności projektów.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe