Pani Prezydent Monika Lipińska powołana do Rady Polityki Społecznej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.*

  • 25.06.2020, 08:30
  • Paulina Zeliszewska
Pani Prezydent Monika Lipińska powołana do Rady Polityki Społecznej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.*
Pani Monika Lipińska – Zastępca Prezydenta miasta Lublin ds. Społecznych została powołana przez Panią Minister Marlenę Maląg na członka Rady Pomocy Społecznej IX kadencji. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się 24 czerwca w siedzibie Ministerstwa.

Rada Polityki Społecznej jest organem opiniodawczo – doradczym w sprawach pomocy społecznej. Działa od roku 1991 przy ministrze właściwym do spraw zabezpieczenia społecznego, na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej oraz rozporządzenia wydanego w oparciu o delegację ustawową. Zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej Rada składa się z osób reprezentujących jednostki organizacyjne pomocy społecznej, jednostki samorządu terytorialnego, wojewodów, organizacje społeczne i zawodowe, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz środowiska naukowe. Członkowie Rady Pomocy Społecznej pełnią swoje funkcje społecznie. Kadencja Rady trwa 3 lata.
Do zakresu działania Rady należy :

  • opiniowanie projektów aktów prawnych oraz inicjowanie zmian przepisów prawa w zakresie pomocy społecznej,
  • przygotowywanie ekspertyz dotyczących wybranych obszarów pomocy społecznej,
  • przedstawianie ministrowi okresowych informacji o swojej działalności,
  • przyjmowanie i opiniowanie dla ministra wniosków o nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe