Letnie lampiony z Warsztatami Kultury*

 • 22.06.2020, 10:00
 • Paulina Zeliszewska
Letnie lampiony z Warsztatami Kultury*
Warsztaty Kultury zapraszają na warsztaty, poranki z bajką oraz wieczorne pokazy filmów. Poniżej harmonogram na najbliższe dni.
 • 22 czerwca, godz. 16.00 | Z archiwum Innych Brzmień
 • 22 czerwca, godz. 19:00 | Dobranocka z ilustracją
 • 23 czerwca, godz. 11.00 | Lekcje sztuki: Letnie lampiony
 • 24 czerwca, godz. 11.00 i 19.00 | Magiczna Latarnia online – komiks i wideo dla dzieci
 • 24 czerwca, godz. 20.30| Miasto movie latem – „Wdowy”
 • czerwiec 2020 - Kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4 | wystawa

WYDARZENIA ONLINE

Fragmenty koncertu Wrekmeister Harmonies / Z archiwum Innych Brzmień

Wrekmeister Harmonies to zjawiskowy projekt muzyczny rodem z Chicago. Nazwa grupy wywodzi się wprost od pamiętnego filmu węgierskiego reżysera Béli Tarra. Na czele formacji stoi producent i kompozytor JR Robinson, a jego stałą i najbliższą współpracowniczką jest multiinstrumentalistka Esther Shaw. Duet oscyluje wokół ciężkich brzmień post-rockowych, doom metalowych, noise’u, muzyki minimalistycznej czy też drone. Sami wykonawcy definiują się jako „pastoral doom”. Ich spektrum artystycznych poszukiwań jest niezwykle szerokie, podobnie jak lista muzyków współpracujących z grupą na przestrzeni lat (m.in. Ken Vandermark czy David Yow). Wrekmeister Harmonies to bez wątpienia jedna z najoryginalniejszych formacji w rejonach mocnej, metalowej awangardy.

Kiedy: 22 czerwca, godz. 16.00
Gdzie: na fanpage Innych Brzmień
Dla kogo: dla fanów muzyki

 

Dobranocka z ilustracją / Jaś i Małgosia
Co łączy Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Kopciuszka i Kota w Butach? Oczywiście wszyscy są bohaterami klasycznych baśni stworzonych przez Braci Grimm!
Na fanpage Warsztatów Kultury w czerwcowe poniedziałki będzie można zobaczyć dobranocki zilustrowane oryginalnymi grafikami z XIX i pierwszej połowy XX wieku! Czytanym i oglądanym bajkom towarzyszą zadania aktywizujące młodych odbiorców m.in. pytania do treści, zabawy w odnajdowanie szczegółów różniących ilustracje, wyszukiwanie pomysłów na interpretacje tych samych tematów. Autorką serii jest Ewa Solarz – historyczka sztuki i kuratorka wystaw skierowanych do dzieci.

Kiedy: 22 czerwcowa, godz. 19.00
Gdzie: na fanpage Warsztatów Kultury 
Dla kogo: dla dzieci

 

Lekcje sztuki | Letnie lampiony
Podczas warsztatu wideo organizatorzy pokażą, jak przy użyciu zwykłych słoików i farbek do szkła zrobić kolorowe lampiony, stworzyć wzory, na których pojawią się rośliny, motyle, ważki, ptaki i inne ulubione motywy.
Dla tych, którzy nie mają pod ręką farbek do szkła, prowadzące warsztat zaprezentują alternatywne sposoby ozdobienia i wykorzystania słoików. 

W filmie wystąpią / Lekcję poprowadzą: Paula Krać, Róża i Kosma.

Co się przyda?:

 • słoiki (np. 0,5l, 1l)
 • kartka, ołówek, czarny flamaster, nożyczki
 • cienkie pędzelki
 • farbki do szkła (alternatywne ozdobienie słoika: farbki plakatowe, bibuła, kolorowy papier)
 • sznurek lub drut aluminiowy (+kombinerki) /do wykonania zawieszki lampionu

Kiedy: 23 czerwca, godz. 11.00
Gdzie: na fanpage Warsztatów Kultury 
Dla kogo: dla dzieci i rodziców
 

Magiczna Latarnia
Czekając na wznowienie seansów przed ekranem kinowym, Magiczna Latarnia zaprasza na cotygodniowe zabawne i edukacyjne spotkania dla najmłodszych kinomanów. Każde spotkanie rozpocznie się od krótkiego komiksu, a wieczorem zaś przyjdzie czas na film. 

Kiedy: 24 czerwca, godz. 11.00 (komiks), godz. 19.00 (film)
Gdzie: na fanpage Warsztatów Kultury 
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży


WYDARZENIA OFFLINE

Miasto movie latem – „Wdowy”, reż. Steve McQueen
Historia kilku kobiet, które na pierwszy rzut oka różni wszystko – status społeczny, kolor skóry, wiek, poziom wykształcenia. To co je łączy, to zajęcie ich mężów i partnerów. Jak się bowiem okazuje mężczyźni ci są zawodowymi przestępcami i poprzez swoje działania wplączą nasze bohaterki w niebezpieczną, kryminalną intrygę. Najnowsze dzieło Steve’a McQueena w przewrotny i inteligentny sposób odwraca porządek w gatunku kina gangsterskiego czy też heist movie. To kobiety są tu na pierwszym planie, to one są główną siłą sprawczą i wokół nich koncentruje się akcja filmu. Autor pamiętnego „Głodu” po raz kolejny zaś daje dowód na to, iż jest dziś jednym z najciekawszych i najbardziej poszukujących reżyserów współczesnego kina. Jego bohaterki są silne, sprytne ale również zdecydowanie bardziej empatyczne od mężczyzn, a kiedy działają razem, nic nie jest w stanie ich zatrzymać.

Uwaga! Seans objęty rezerwacją miejsc: link na stronie internetowej Warsztatów Kultury. Wstęp wolny.

Kiedy: 24 czerwca, godz. 21.00
Gdzie: Patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7
Dla kogo: dla miłośników kina

 

Kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4 | wystawa

Kolekcję 2700 tajemniczych, szklanych negatywów odkryto w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem, niczym wehikuł czasu przenoszą nas w przeszłość i pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Do końca czerwca wybrane zdjęcia możesz oglądać na wystawie plenerowej w Zaułku Hartwigów.

Kiedy: czerwiec 2020
Gdzie: Zaułek Hartwigów, galeria plenerowa na schodach
Wstęp wolny

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe