Kalendarium wydarzeń w Lublinie 5-12 czerwiec*

  • 05.06.2020, 11:30
  • Paulina Zeliszewska
Kalendarium wydarzeń w Lublinie 5-12 czerwiec*
Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wydarzeń kulturalnych na najbliższy tydzień!

Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wydarzeń kulturalnych na najbliższy tydzień!
 

Piątek, 5 czerwiec, godz. 11:00 - 11:30
Lekcje sztuki online: wprowadzenie do fotografii analogowej

Organizatorzy: Warsztaty Kultury 

Jak działa aparat analogowy, czym jest obraz utajony i skąd się bierze, co robi srebro w filmie fotograficznym? Na te i jeszcze kilka innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź w filmie.
Premiera na fanpage Warsztaty Kultury
 

Piątek, 5 czerwiec, godz. 17:00- 19:30
Performans LTT na wystawie Moniki Sosnowskiej

Organizatorzy: Galeria Labirynt, Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie

Performans w wykonaniu tancerzy z Lubelskiego Teatr Tańca. Zobaczyć będzie można Mikołaja Karczewskiego, Beatę Mysiak i Annę Żak w ruchowym dialog z "Fasadą" Moniki Sosnowskiej. Troje artystów w swoich działaniach konfrontuje ludzkie ciało z potężną, stalową, konstrukcją rzeźbiarską, zwracając uwagę zarówno na jej kształt jak i historię oraz sposób w jaki powstała.
Wstęp: 9 zł (bilet normalny), 4 zł (bilet ulgowy) .
Ze względu na bezpieczeństwo publiczności do galerii może wejść jednocześnie do 20 osób. W związku z tym bilety są sprzedawane na konkretną godzinę.
Więcej informacji o wystawia >>>
 

Piątek, 5 czerwiec, godz. 20:30- 22:15.
Kino pod gwiazdami - „Niewidoczne życie sióstr Gusmao”, reż. Karim Aïnouz

Organizator:  Centrum Kultury w Lublinie

Centrum Kultury zaprasza wszystkich do samego serca Ogrodu Saskiego. Wstęp na seans jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia >>>


Piątek, 5 czerwiec, godz.: 9:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:


Piątek, 5 czerwiec, godz. 19:00-20:30
Damian Ukeje - koncert online w Radiu Lublin– koncert on-line w Radio Lublin

Damian Ukeje - kompozytor, autor tekstów oraz wokalista. Początek jego kariery wiąże się z występami z zespołem Jerry's Hole Band, z którym tworzył pierwsze utwory w klimacie bluesa. Brał udział w wielu telewizyjnych show, między innymi w kultowej Szansie na sukces. Występ ten zapewnił mu miejsce wokalisty w szczecińskiej kapeli Fat Belly Family. W 2011 roku Damian wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland. Wykonanie autorskiego utworu Nie mamy nic dało mu zwycięstwo i tytuł pierwszego Najlepszego Głosu w Polsce. Dwa lata po tym sukcesie, 5 lutego 2013 ukazała się debiutancka płyta Damiana zatytułowana Ukeje. Rok później artysta był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku. Kolejna płyta Damiana, ỤZỌ, została wydana 30 września 2016 roku. A ostatnią produkcją Damiana jest singiel Ja Ikar, który miał swoją premierę w listopadzie 2018 roku. W Lublinie Damian Ukeje w towarzystwie Przemka Bartosia i Łukasza Kumańskiego wykona obok swoich autorskich piosenek kilka utworów Kory.

Koncert odbędzie się wyłącznie w formie online. Transmisja na antenie Radia Lublin, streaming na na profilu Facebook Radia Lublin, kanale YouTube oraz radiowej stronie internetowej
 

Piątek, 5 czerwiec, godz. 9:30- 22:00
Śpiąca królewna | Teatroteka Andersena

Organizatorzy: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury

Bezpłatna emisja archiwalnej rejestracji wideo spektaklu "Śpiąca Królewna czyli co robią wróżki, kiedy ... " w reżyserii Czesława Sieńko. Spektakl dla dzieci od 5 lat.
Rejestracja wideo będzie dostępna od piątku, 22 maja od g. 9:30 do niedzieli, 24 maja do g. 22:00 na naszym profilu Facebook oraz na stronie teatru

Piątek, 5, 11, 12, 18 czerwiec , godz. 16:00- 17:00
Bawimisie - sztuczki sensoryczne

Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie

Sensoplastyka to holistyczna metoda wspierająca rozwój dziecka. Dzięki wielozmysłowej stymulacji wpływa na: budowanie integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych , dostarczanych przez receptory harmonijny rozwój zmysłów: dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu rozwój wyobraźni i myślenia kreatywnego budowanie świadomości ciała i przestrzeni u dziecka rozwój małej motoryki.


Sobota, 6 czerwiec, godz. 20:30- 22:15
Kino pod gwiazdami - „Oficer i szpieg”, reż. Roman Polański

Organizator:  Centrum Kultury w Lublinie

Centrum Kultury zaprasza wszystkich do samego serca Ogrodu Saskiego. Wstęp na seans jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia >>>

Sobota,6, 20 czerwiec, godz. 10.00
Budując Niepodległą! Lubelska Akademia Niepodległej

Muzeum Lubelskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Lubelskiej Akademii Niepodległej. Jest to cykl sobotnich wykładów edukacyjnych, których celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat walki Polaków o niepodległość, ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko działań militarnych, ale również poczynań artystów na polu literatury, kultury i sztuki, którzy przemycając w swoich dziełach rodzime tradycji i wartości, podtrzymywali świadomość narodową kolejnych pokoleń rodaków. Tematy wykładów będą odnosić się do ważnych rocznic narodowych przypadających w roku 2020. Link do spotkania za pośrednictwem platformy Zoom pobierz link.
Prosimy o połączenie się na spotkanie około godziny 9.45, aby móc punktualnie rozpocząć wykłady. Do spotkania można również dołączyć w trakcie trwania wykładów.
Szczegółowy program na stronie muzeum pobierz program.


Niedziela, 7 czerwiec, godz. 12:00
Teatralne podróże LIVE! - WYSPA PRZESZŁOŚCI 
Marylka Wasiel
Organizator: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie  

Teatralne podróże LIVE! to nowy cykl działań Teatru Andersena w sieci, tym razem na żywo! W każdą niedzielę o g. 12:00, na profilu Facebook pojawią się aktorzy teatru razem z wyjątkowym gościem - maskotką teatru - żółtym kogutem z czarnym dziobem, który nie ma jeszcze imienia, ale może Wy jakieś mu wymyślicie?
To lalka zaprojektowana i wykonana przez Cezary Sielicki w pracowni plastycznej Teatru, animowana przez Bogusław Zbigniew Byrski. Zapraszać będzie ona do wspólnej rozmowy aktorów. Koncepcję merytoryczną opracowała: Gosia Adamczyk - pedagożka teatralna, która na co dzień kieruje Działem Edukacji Teatralnej.
Każde spotkanie na żywo to inna podróż w czasie i przestrzeni i inna wyspa teatralna……


Poniedziałek, 8, 15, 22 czerwca, godz.12:00
Przyrodasie - świat ptasich odgłosów

Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie
Coś dla ludzi od małego do starego. I tych, których przyroda pasjonuje i tych którzy nie do końca mają z nią kontakt.


Poniedziałek, 1-30 czerwca, godz. 00:00-23:59
Kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4 | wystawa

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na wystawę kolekcji 2700 tajemniczych, szklanych negatywów odkrytych w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem, niczym wehikuł czasu przenoszą nas w przeszłość i pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Do końca czerwca wybrane zdjęcia możesz oglądać na wystawie plenerowej w Zaułku Hartwigów.


Poniedziałek, 8, 15, 22, 29 czerwiec, godz. 19:00
Dobranocka z ilustracją | Baśnie Braci Grimm

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na dobranocki zilustrowane oryginalnymi grafikami z XIX i pierwszej połowy XX wieku!
W każdy poniedziałek czerwca o godzinie 19:00

  • 8 czerwca – Czerwony kapturek
  • 15 czerwca – Kopciuszek
  • 22 czerwca – Jaś i Małgosia
  • 29 czerwca – Kot w butach


Poniedziałek, 8 czerwiec, godz. 18:00
Anioł | Domowe czytanie Andersena”

Organizatorzy: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
W Dzień Dziecka,  teatr Andersena  na  wysłuchanie baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Anioł" w interpretacji Bogusława Byrskiego
Więcej o Bogusławie Byrskim: https://teatrandersena.pl/zespol/boguslaw-byrski/

Wtorek, 9 czerwiec, godz.: 12:00, 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:


Wtorek, 9, 10, 16, 17, 23, 24 czerwca, godz. 12:00- 13:00
Nucimisie - sztuczki muzyczne - edycja domowa

Organizatorzy: SztuczkaCentrum Kultury w Lublinie

Muzykowanie od wczesnego dzieciństwa wpływa pozytywnie na szereg kompetencji, jak: umiejętność skupienia, liczenia, pamięć, koordynacja ruchowa, współpraca w grupie czy komunikacja niewerbalna. Podczas zajęć doskonalimy poczucie rytmu, ucząc poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych. Zaczynając od bardzo prostych ćwiczeń stopniowo będziemy podnosić poprzeczkę i uczyć coraz bardziej rozbudowanych rytmów. Przy okazji edycji domowej dzieci zapoznają się z repertuarem Zespołu Deficytu Natury a po zakończonym cyklu zajęć zostaną zaproszone do współudziału w koncercie Zespołu.


Wtorek, 9 czerwiec, godz. 11:00 - 11:30
Lekcje sztuki: Hoop dance - obsługa hula hoop dla początkujących

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Jak tańczyć z hula hoop i od czego zacząć przygodę z kółkiem? Kręcenie na pasie, biodrach, szyi czy rękach to początek. Tego będzie można nauczyć się od podstaw prostych i efektownych sztuczek. Oferta dla tych co nie mogą usiedzieć w miejscu, chcą poprawić kondycję, zrelaksować się, zrzucić zbędne kilogramy lub po prostu świetnie się bawić.


Wtorek, 9 czerwiec , godz.09:30
Spotkania z lalką teatralną- Pyskówka

Organizatorzy:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Opisem i pełna prezentacja jednego typu lalki teatralnej, którą możecie spotkać w Teatrze Andersena - tym razem będzie to Pyskówka.
Prezentacja będzie dostępna bez ograniczeń na stronie teatru.


Środa, 10, 17, 24 czerwiec, godz.: 8:30
Spacerownik "Dzień Unii Lubelskiej 2020" z zagadkam

Organizatorzy: Fundacja Via Jagiellonica

Miasto Lublin oraz Fundacja "Via Jagiellonica" zapraszają do udziału w cyklu spacerów z zagadkami w ramach obchodów rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej.
Każdy ze spacerów wiedzie innym historycznym traktem, którym uczestnicy pamiętnego Sejmu z lat 1568-1569 zjeżdżali do Lublina, wszystkie zaś kończą się przy Zamku Lubelskim. Spacery proponowane do wykorzystania samodzielnie, indywidualnie lub grupowo, stanowią okazję do odpoczynku oraz poszerzenia swojej wiedzy o najsłynniejszym wydarzeniu z życia Lublina, a nawet Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Służą temu specjalnie przygotowane zagadki, do których odpowiedzi publikowane będą w poniedziałki.

Środa, 10, 17, 24, czerwiec, godz.: 11:00 i 19:00
Magiczna Latarnia online! Krótkometrażówki dla młodych kinomanów

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Czekając na wznowienie seansów przed ekranem kinowym, Magiczna Latarnia zaprasza na cotygodniowe zabawne i edukacyjne spotkania dla najmłodszych kinomanów: 

Środa, 10 czerwca, godz.: 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:

Środa, 10 czerwiec, godz.: 20:30-22:30
Ukryte działania | Miasto Movie

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Film „Miasto kobiet” w wersji plenerowej. Warsztaty Kultury zapraszają na klimatyczne patio, w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7!
Uwaga! Seans objęty rezerwacją miejsc, sprawdź.

 

Czwartek, 11 czerwca, godz. 9:30
Teatralne podróże | Teatroteka Andersena- WYSPA ZNAKÓW - czyli na co uważać w teatrze i zwracać uwagę.

Organizatorzy:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Teatralna podróż z Teatrem Andersena na Wyspę Znaków. Transmisja o 9:30 na Facebooku Teatru. 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe