Końcówka maja online z Centrum Kultury*

  • 28.05.2020, 13:00
  • Paulina Zeliszewska
Końcówka maja online z Centrum Kultury*
Program Centrum Kultury nadal funkcjonuje głównie w rzeczywistości online. Sprawdźcie, co organizatorzy przygotowali dla Was w najbliższych dniach.

Program Centrum Kultury nadal funkcjonuje głównie w rzeczywistości online. Sprawdźcie, co organizatorzy przygotowali dla Was w najbliższych dniach.

Warsztaty recytatorskie z Mistrzami Słowa online to kolejna propozycja od Pracowni Słowa - Studium Kultury. Utytułowany recytator i instruktor teatralny – Patryk Pawelec podpowie, w jaki sposób wybrać repertuar do prezentacji, gdzie szukać tekstów do mówienia, a także odpowie na pytania uczestników.

Z kolei tancerze Lubelskiego Teatru Tańca przygotowali wyjątkowy performance w przestrzeni Galerii Labirynt. Nawiązuje on do monumentalnej rzeźby Moniki Sosnowskiej „Fasada”, którą w galerii będzie można oglądać od 30 maja. Transmisję online performance’u zobaczymy już 29 maja na profilu Centrum Kultury.

Wszyscy, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć jednej z najważniejszych realizacji Teatru Provisorium i Kompanii Teatr – nic straconego. W piątkowy wieczór ponownie będzie można obejrzeć spektakl „Ferdydurke”, który uznano za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych lat 90. Tym razem spektakl będzie też tłumaczony na Polski Język Migowy.

Przed nami Dzień Dziecka. Z tej okazji Centrum Kultury zaprasza do wysłuchania koncertu duetu Jerz Igor, w ramach cyklu Muzyka dla SPATiFu. Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow grają barokowy pop, przy którym dobrze się bawią zarówno dzieci, jak i dorośli. Mogliśmy się o tym przekonać w lipcu 2017 roku, kiedy duet wystąpił na Wirydarzu.

Na wspólne składanie origami zaprasza Pracownia Takie Rzeczy i Dobrze się składa. W najbliższą niedzielę wspólnie stworzymy praktyczną osłonkę na doniczkę. Przygotujcie arkusz papieru o wymiarach 30x15 cm oraz taśmę klejącą. 

W ramach pokazu Benshi online podyskutujemy o kolejnym filmie z cyklu Dokumenty – „Zabawa w chowanego”.  To kontynuacja głośnego dokumentu braci Sekielskich z 2019 roku „Tylko nie mów nikomu”. Zapraszamy we wtorek na facebookowy profil Benshi.

Zachęcamy także do odwiedzania strony #zostańwdomu.lublin.eu, gdzie zbierane są oferty lubelskich instytucji kulturalnych oraz lokalnych przedsiębiorców gotowych do działania w czasie kwarantanny. Przypominamy, że budynek Centrum Kultury w Lublinie jest zamknięty, a wydarzenia wstrzymane do odwołania. #zostańwdomu

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe