Kalendarium wydarzeń online 15-21 maj*

 • 14.05.2020, 10:53
 • Paulina Zeliszewska
Kalendarium wydarzeń online 15-21 maj*
Wydarzenia kulturalne online na najbliższy tydzień.

Czwartek, 14 maja, godz.12:00 i 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice przeniósł ofertę zajęć do świata wirtualnego, tworząc program "Edukacja Kulturalna ON-LINE"!

Wszystkie propozycje możesz pobrać na kanale YouTube


Piątek, 15 maja, godz.: 9:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:

Piątek, 15 maja, godz19:00-20:00
Golden Life online - koncert w Radio Lublin
Koncert będzie zamknięty dla publiczności.
Golden Life to zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami. Debiut płytowy z 1991 roku, był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu tak publiczności, jak i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej.
Koncert odbędzie się wyłącznie w formie online. Transmisja na antenie Radia Lublin, streaming na na profilu Facebook Radia Lublin, kanale YouTube oraz radiowej stronie internetowej
 

Piątek, 15-22 maja, godz. 12:00- 13:00
Nucimisie - sztuczki muzyczne - edycja domowa
Organizatorzy:Sztuczka. Centrum Kultury w Lublinie

Muzykowanie od wczesnego dzieciństwa wpływa pozytywnie na szereg kompetencji, jak: umiejętność skupienia, liczenia, pamięć, koordynacja ruchowa, współpraca w grupie czy komunikacja niewerbalna. Podczas zajęć doskonalimy poczucie rytmu, ucząc poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych. Zaczynając od bardzo prostych ćwiczeń stopniowo będziemy podnosić poprzeczkę i uczyć coraz bardziej rozbudowanych rytmów. Przy okazji edycji domowej dzieci zapoznają się z repertuarem Zespołu Deficytu Natury a po zakończonym cyklu zajęć zostaną zaproszone do współudziału w koncercie Zespołu.


Piatek, 15-22 maja , godz. 16:00- 17:00
Bawimisie - sztuczki sensoryczne
Organizatorzy:Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie

Sensoplastyka to holistyczna metoda wspierająca rozwój dziecka. Dzięki wielozmysłowej stymulacji wpływa na: budowanie integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych , dostarczanych przez receptory harmonijny rozwój zmysłów: dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu rozwój wyobraźni i myślenia kreatywnego budowanie świadomości ciała i przestrzeni u dziecka rozwój małej motoryki.


Sobota, 16, 23 maja, godz.12:00
Pichcimisie - sztuczki kulinarne - edycja domowa
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie

Gotowanie jest dziecinnie proste! Nie wierzysz? Przekonasz się z naszymi sztuczkami kulinarnymi. Gotowe przepisy, krok po kroku a najważniejszym ‘składnikiem’ są zawsze sprytne rączki, które wszystko robią same, nalewają, przelewają, przesypują, mieszają, ugniatają, doprawiają i najnają…
Rodzicu! Pomóż dziecku gotować samodzielnie!
Warsztat online na stronie Sztuczki na Facebook.


Sobota, 16, 23 maja, godz.16:00
Przydasie - sztuczki praktyczne - edycja domowa
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie, Sztuczka

Ile to rzeczy zostawiamy, bo może kiedyś się przydadzą, a ile rzeczy przydałoby się zrobić, ale… Cały cykl sztuczek praktycznych będzie właśnie o tym. Małe przydasiowe eksperymenty domowe, dzięki którym powstaną przedmioty codziennego użytku, czyli głównie zabawki. 
Warsztat online na stronie Sztuczki na Facebook. 

Sobota, 16, 23, 30 maja, godz. 10.00
Budując Niepodległą! Lubelska Akademia Niepodległej

Muzeum Lubelskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Lubelskiej Akademii Niepodległej. Jest to cykl sobotnich wykładów edukacyjnych, których celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat walki Polaków o niepodległość, ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko działań militarnych, ale również poczynań artystów na polu literatury, kultury i sztuki, którzy przemycając w swoich dziełach rodzime tradycji i wartości, podtrzymywali świadomość narodową kolejnych pokoleń rodaków. Tematy wykładów będą odnosić się do ważnych rocznic narodowych przypadających w roku 2020. Link do spotkania za pośrednictwem platformy Zoom pobierz link.
Prosimy o połączenie się na spotkanie około godziny 9.45, aby móc punktualnie rozpocząć wykłady. Do spotkania można również dołączyć w trakcie trwania wykładów.
Szczegółowy program na stronie muzeum pobierz program.

Niedziela, 17, 24 maja, godz.12:00
Przyrodasie - świat ptasich odgłosów
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie

Zapraszamy ludzi od małego do starego. I tych, których przyroda pasjonuje i tych którzy nie do końca mają z nią kontakt.


Poniedziałek, 18 maja, godz. 18:00
Imbryk | Domowe czytanie Andersena
Organizatorzy: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury

Co tydzień, w poniedziałki i środy od 18:00, będziemy udostępniać Wam jedno takie wideo lub słuchowisko, które będzie dostępna na naszym profilu Facebook w Aktualnościach lub na stronie teatru przez 24 godziny.


Wtorek, 19 maja, godz.: 12:00, 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:

Wtorek, 19 maja, do godz. 00:00 - 23:30
Jeden dzień życia Lublina
Organizatorzy: Dom Słów i Brama Grodzka
W tym roku Lublin wygląda inaczej niż kiedykolwiek - przeszedł przemianę związaną z epidemią. Chcemy, abyście wraz z nami pokazali jeden dzień z jego życia. 19 maja zróbcie zdjęcie swojej ulicy, siebie, bliskich, pupili czy czegokolwiek, co jest ważną częścią waszego dnia. Szukamy też dźwięków miasta, jeżeli wolicie nagrać wideo – droga wolna! Wasz zapis fragmentu dnia wrzućcie na Instagram. Abyśmy mogli go znaleźć, koniecznie dodajcie #1dzienLBN i oznaczcie nas (@domslow_lublin), udostępnimy post na naszym profilu.
Wasze zdjęcia oraz nagrania staną się częścią webdocu, rodzaju kapsuły czasu – listu do przyszłych pokoleń z czasów epidemii.
Dołączcie do nas, komentujcie i zaproście do akcji znajomych.


Wtorek, 19 maja, godz.09:30
Spotkania z lalką teatralną
Organizatorzy:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin - Miasto Kultury

Co tydzień, we wtorek o g. 9:30 będziemy umieszczać posty, na naszym profilu Facebook, z opisem i pełną prezentacją jednego typu lalki teatralnej, którą możecie spotkać w naszym teatrze.
Gosia Adamczyk - nasza pedagog teatralna - przygotowała dla Was ten cykl i opisała wszystkie typy lalek teatralnych.
Każda prezentacja będzie dostępna bez ograniczeń na stronie teatru.


Środa, 20 maja, godz.: 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:

Środa 20 maja, Piatek 29 maja, godz. 20:00- 22:00
Ferdydurke – transmisja online!
Organizatorzy: Centrum Kultury w Lublinie, Teatr Provisorium i Kompania Teatr przedstawiają – Ferdydurke
„Upupienie”, „gęba”, „łydka” – przed nami klasyka gatunku. W teatralnej odsłonie Centrum Kultury w Lublinie przypominamy jedną z najważniejszych realizacji Teatru Provisorium i Kompanii Teatr – „Ferdydurke”. Współpraca obu teatrów dała ciekawy efekt, który spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki polskiej i zagranicznej, a „Ferdydurke” uznano za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych lat 90.XX w. oraz za najlepszą adaptację sceniczną dzieła Gombrowicza. Spektakl został obsypany nagrodami,m.in. Fringe First na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, Grand Prix Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska” i wieloma innymi.
„Lubelska Ferdydurke jest niewiarygodnie śmieszna – pisał Łukasz Drewniak po premierze w 1998 roku– śmiesznością gagu, grepsu, slapstiku. Porywająco grana, lekka, a zarazem bezczelnie dosadna w obracaniu tekstem Gombrowicza, z którego ocalały tylko najlepsze numery (...)”.

 

Czwartek, 21 maja, godz. 9:30
Teatralne podróże | Teatroteka Andersena
Organizatorzy:
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin - Miasto Kultury
Teatralne podróżne to cykl edukacyjny stworzony z myślą o naszych widzach, którzy pozostają w domach i nie mogą doczekać się spotkania z teatrem na żywo, wyjścia z domu, spacerów i podróży w nieznane.
Chcemy stworzyć Wam możliwość podróżowania z domu po zakamarkach teatru i odkrywania go od kulis. Cykl przygotowała Gosia Kruszyńska, która towarzyszy wam w każdej podróży, a filmy realizuje Tomasz Tylus.

 

Poniżej kilka propozycji dla miłośników literatury:

Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Wszystkie przeprowadzone działania będą publikowane na profilu Facebooka danej Filii lub kanale YouTube

Filia nr 2

 • 15 maja, godz. 11.00 – Trzy zdaniowe historie na wybrany przez nas temat.
 • 15 maja, godz. 14.00 – Wieloodcinkowa opowieść i fotorelacja z podróży po Indiach.

Filia nr 18

 • 15 maja, godz. 12.00 – cykliczne publikacje recenzji, pisanych przez pracowników
 • 15 maja, godz. 14.00 – „Najpiękniejsze biblioteki świata” – cykl edukacyjny, prezentujący najbardziej wyjątkowe biblioteki z różnych krajów
 • 15 maja ( piątek), godz. 10.00 – „Henio czyta, Henio poleca” – cykl skierowany do dzieci i rodziców, skupiony na książkach dla najmłodszych

Filia nr 28

 • 15 maja w holu biblioteki wystawa ,,Ufne serca - Jan Paweł II i dzieci”
 • 15 maja, godz. 9.30 - „Zagadki z okładki” na Facebooku zamieszczona będzie zagadka z najbardziej znanych bajek dziecięcych. Nagroda dla osoby, która jako pierwsza poda poprawną odpowiedź w komentarzu.

Filia nr 32 BIBLIO

 • 15 maja, godz. 10.00 "Baśnioteka" - baśnie Braci Grimm - publikacja wideo na facebookowym profilu Biblio – Roszpunka

Filia nr 35

Na Facebooku filii będą publikowane posty dwa razy dziennie o godz. 9.00 i 14.00

 • 15 maja – Urodziny M. Bułhakowa i L.F. Bauma w ramach naszego facebookowego cyklu

Filia nr 36

 • 15 maja, godz. 11.00 - Klub Motyli Książkowych – teatrzyk Kamishibai
 • 15 maja, godz. 14.00 - ROK FIZYKI Eksperymentuj z biblioteką - prezentacja sylwetek naukowców i eksperymenty
 • Wystawa „Jan Paweł II. Sportowiec i turysta” - dostępna na facebooku Filii nr 36

Filia nr 37

 • 15 maja, godz. 11.00 - cykl zajęć plastycznych w postaci fotorelacji
 • 15 maja, godz. 13.00 - łamigłówki, zgadywanki i i zagadki literackie skierowane do czytelników z różnych grup wiekowych.

Filia nr 38

15.05 (piątek) 

 • godz. 11.00 – Domowa arteterapia: magiczne kwiaty
 • godz. 12.00 – Challenge artystyczny: Las w słoiku

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe