Kalendarium wydarzeń online 7-14 maj*

 • 07.05.2020, 16:01
 • Paulina Zeliszewska
Kalendarium wydarzeń online 7-14 maj*
Zastanawiasz się co robić w najbliższe dni? O to kilka ciekawych propozycji!

Zastanawiasz się co robić w najbliższe dni? O to kilka ciekawych propozycji!

Czwartek, 7 maja, godz.12:00 i 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice przeniósł ofertę zajęć do świata wirtualnego, tworząc program "Edukacja Kulturalna ON-LINE"!

Wszystkie propozycje można znaleźć na kanale YouTube (pobierz informacje)
 

Czwartek, 7 maja, godz.19:00-20:00
Domy ze snów i betonu. Relacje kina i architektury
Organizatorzy: Kino CSK i Spotkania Kultur

Akademia Kina CSK zaprasza na wykład "Domy ze snów i betonu. Relacje kina i architektury",Kaja Klimek Kajutex
Lubisz kino i chcesz czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali?
Zapraszamy do Akademii Kina CSK. Na wykładach i spotkaniach online, na żywo, w lekkiej i luźnej atmosferze poznasz najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie.

CO ZYSKASZ UCZESTNICZĄC W AKADEMII CSK:
- będziesz czerpać większą satysfakcję z oglądania filmów i seriali
- staniesz się widzem bardziej uważnym i świadomym
- rozwiniesz wiedzę o filmie
- podniesiesz kompetencje
- zdobędziesz umiejętność analizy filmu
- zmienisz swoje postrzeganie kina
- będziesz czerpać większą przyjemność z obcowania z kinem
- poznasz ważne momenty historii kinematografii i zagadnienia dotyczące estetyki filmowej, środków wyrazu oraz społecznych funkcji filmu
I przede wszystkim będziesz mieć większą frajdę z oglądania filmów i seriali w domu lub w kiedyś w kinie :)
Akademia skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku, wykształcenia i poziomu znajomości kinematografii.

Piątek, 8 maja, godz.: 9:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:


Piątek, 8-10 maja, godz. 9:30-22:00
Tymoteusz i Łobuziaki | Teatroteka Andersena
Organizatorzy:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin - Miasto Kultury

Bezpłatna emisja archiwalnej rejestracji wideo spektaklu "Tymoteusz i Łobuziaki" na podstawie scenariusza Jana Wilkowskiego, w reżyserii Arkadiusza Klucznika, którego premiera odbyła się 22 czerwca 2013 roku.
Spektakl dla dzieci od 3 lat.
Rejestracja wideo będzie dostępna od piątku, 8 maja od g. 9:30 na naszym profilu Facebook oraz na stronie teatru.

Piątek, 8 maja, godz19:00-20:00
Koncert online Moniki Kowalczyk w Radio Lublin
Monika Kowalczyk - urodzona w 1994 roku w Lublinie wokalistka, autorka tekstów i muzyki, aktorka. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Uczestniczka programu dla młodych muzyków i menedżerów „Tak Brzmi Miasto Inkubator 2019”. Od 2015 roku komponuje i koncertuje w całej Polsce (m.in. na Slot Art Festival w Lubiążu, kilkakrotnie w Muzycznym Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, w Łodzi, Krakowie, Gdyni, na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym czy na TEDxLublin).
Koncert odbędzie się wyłącznie w formie online.
Transmisja będzie na profilu Facebook Radia Lublin, kanale YouTube oraz radiowej stronie internetowej

Piątek, 8-22 maja, godz. 12:00- 13:00
Nucimisie - sztuczki muzyczne - edycja domowa
Organizatorzy:Sztuczka. Centrum Kultury w Lublinie

Muzykowanie od wczesnego dzieciństwa wpływa pozytywnie na szereg kompetencji, jak: umiejętność skupienia, liczenia, pamięć, koordynacja ruchowa, współpraca w grupie czy komunikacja niewerbalna. Podczas zajęć doskonalimy poczucie rytmu, ucząc poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych. Zaczynając od bardzo prostych ćwiczeń stopniowo będziemy podnosić poprzeczkę i uczyć coraz bardziej rozbudowanych rytmów. Przy okazji edycji domowej dzieci zapoznają się z repertuarem Zespołu Deficytu Natury a po zakończonym cyklu zajęć zostaną zaproszone do współudziału w koncercie Zespołu.
 

Piatek, 8-22 maja , godz. 16:00- 17:00
Bawimisie - sztuczki sensoryczne
Organizatorzy:Sztuczka Centrum Kultury w Lublinie

Sensoplastyka to holistyczna metoda wspierająca rozwój dziecka. Dzięki wielozmysłowej stymulacji wpływa na: budowanie integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych , dostarczanych przez receptory harmonijny rozwój zmysłów: dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu rozwój wyobraźni i myślenia kreatywnego budowanie świadomości ciała i przestrzeni u dziecka rozwój małej motoryki.


Piatek, 8, 20,29 maja, godz. 20:00- 22:00
Ferdydurke – transmisja online!

Organizatorzy: Centrum Kultury w Lublinie, Teatr Provisorium i Kompania Teatr przedstawiają – Ferdydurke
„Upupienie”, „gęba”, „łydka” – przed nami klasyka gatunku.
W teatralnej odsłonie Centrum Kultury w Lublinie przypominamy jedną z najważniejszych realizacji Teatru Provisorium i Kompanii Teatr – „Ferdydurke”. Współpraca obu teatrów dała ciekawy efekt, który spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki polskiej i zagranicznej, a „Ferdydurke” uznano za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych lat 90.XX w. oraz za najlepszą adaptację sceniczną dzieła Gombrowicza. Spektakl został obsypany nagrodami,m.in. Fringe First na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, Grand Prix Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska” i wieloma innymi.
„Lubelska Ferdydurke jest niewiarygodnie śmieszna – pisał Łukasz Drewniak po premierze w 1998 roku– śmiesznością gagu, grepsu, slapstiku. Porywająco grana, lekka, a zarazem bezczelnie dosadna w obracaniu tekstem Gombrowicza, z którego ocalały tylko najlepsze numery (...)”.
 

Sobota, 9 maja, godz. 19:00-20:00
Czuła Obserwacja - koncert online w Dosłownej

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na niezwykły i pierwszy w historii Księgarni Dosłowna koncert! Zagra dla nas Czuła Obserwacja.
Zespół powstał w 2017 roku na potrzebę skomponowania i zagrania muzyki do niemego filmu Alfreda Hitchcocka. Następnie, w ciągu 3 lat powtórzył ten proces około 20 razy, stwarzając muzykę między innymi do "Krwi Poety" Jeana Cocteau, awangardowych kreskówek Winsora McCaya, kina etnologicznego "Nanook z Północy", filmów G. Mielies, E.S. Portera, Roberta Wienie i innych. Z czasem także rozpoczął prezentację swojej twórczości nie związanej z kinem. Często występuje i nagrywa we współpracy z osobowościami muzyki i sztuki w szerszym kontekście. Często współpracuje m.in. z perkusistą Tatvamasi Krzysztofem Redasem, z fotografem i muzykiem Marcinem Sudzińskim, z ambientowym twórcą i grafikiem Łukaszem Siatkowskim, także z gitarzystą i krytykiem Maćkiem Krawczykiem.
 

Sobota, 9,16,23 maja, godz.12:00
Pichcimisie - sztuczki kulinarne - edycja domowa
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie

Gotowanie jest dziecinnie proste! Nie wierzysz? Przekonasz się z naszymi sztuczkami kulinarnymi. Gotowe przepisy, krok po kroku a najważniejszym ‘składnikiem’ są zawsze sprytne rączki, które wszystko robią same, nalewają, przelewają, przesypują, mieszają, ugniatają, doprawiają i najnają…
Rodzicu! Pomóż dziecku gotować samodzielnie!
Warsztat online na stronie Sztuczki na Facebook.
 

Sobota, 9, 16, 23 maja, godz.16:00
Przydasie - sztuczki praktyczne - edycja domowa
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie, Sztuczka

Ile to rzeczy zostawiamy, bo może kiedyś się przydadzą, a ile rzeczy przydałoby się zrobić, ale… Cały cykl sztuczek praktycznych będzie właśnie o tym. Małe przydasiowe eksperymenty domowe, dzięki którym powstaną przedmioty codziennego użytku, czyli głównie zabawki. 
Warsztat online na stronie Sztuczki na Facebook. 

Sobota, 9, 16, 23, 30 maja, godz. 10.00
Budując Niepodległą! Lubelska Akademia Niepodległej

Muzeum Lubelskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Lubelskiej Akademii Niepodległej. Jest to cykl sobotnich wykładów edukacyjnych, których celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat walki Polaków o niepodległość, ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko działań militarnych, ale również poczynań artystów na polu literatury, kultury i sztuki, którzy przemycając w swoich dziełach rodzime tradycji i wartości, podtrzymywali świadomość narodową kolejnych pokoleń rodaków. Tematy wykładów będą odnosić się do ważnych rocznic narodowych przypadających w roku 2020. Link do spotkania za pośrednictwem platformy Zoom pobierz link.
Prosimy o połączenie się na spotkanie około godziny 9.45, aby móc punktualnie rozpocząć wykłady. Do spotkania można również dołączyć w trakcie trwania wykładów.
Szczegółowy program na stronie muzeum pobierz program.
 

Niedziela, 10, 17, 24 maja, godz.12:00
Przyrodasie - świat ptasich odgłosów
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie

Zapraszamy ludzi od małego do starego. I tych, których przyroda pasjonuje i tych którzy nie do końca mają z nią kontakt.
 

Wtorek, 12 maja, godz.: 12:00, 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:

Wtorek, 12 maja, godz.09:30
Spotkania z lalką teatralną
Organizatorzy:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin - Miasto Kultury

Co tydzień, we wtorek o g. 9:30 będziemy umieszczać posty, na naszym profilu Facebook, z opisem i pełną prezentacją jednego typu lalki teatralnej, którą możecie spotkać w naszym teatrze.
Gosia Adamczyk - nasza pedagog teatralna - przygotowała dla Was ten cykl i opisała wszystkie typy lalek teatralnych.
Każda prezentacja będzie dostępna bez ograniczeń na stronie teatru.


Środa, 13 maja, godz.: 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:

Czwartek14 maja, godz. 9:30
Teatralne podróże | Teatroteka Andersena
Organizatorzy:
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin - Miasto Kultury
Teatralne podróżne to cykl edukacyjny stworzony z myślą o naszych widzach, którzy pozostają w domach i nie mogą doczekać się spotkania z teatrem na żywo, wyjścia z domu, spacerów i podróży w nieznane.
Chcemy stworzyć Wam możliwość podróżowania z domu po zakamarkach teatru i odkrywania go od kulis. Cykl przygotowała Gosia Kruszyńska, która towarzyszy wam w każdej podróży, a filmy realizuje Tomasz Tylus.

 

Poniżej kilka propozycji dla miłośników literatury:

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 majaTydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Wszystkie przeprowadzone działania będą publikowane na profilu Facebooka danej Filii lub kanale YouTube

Filia nr 2

 • 8 maja – ogłoszenie konkursu literackiego pt. "Kartka z pamiętnika".
 • 8, 11 – 15 maja, godz. 11.00 – Trzy zdaniowe historie na wybrany przez nas temat.
 • 11– 15 maja, godz. 14.00 – Wieloodcinkowa opowieść i fotorelacja z podróży po Indiach.

Filii nr 11 

 • 8 maja, godz. 10.00 – „Rynek w Lublinie - urok i magia kamienic” - prezentacja Irminy Napory słuchaczki kursu organizowanego przez „Nocne Zwiedzanie Kazimierza-Przewodnik Kazimierz Dolny”.
 • 12 maja, godz. 9.30 – „Skopje - związek miłości z nienawiścią, najdziwniejsza stolica Europy”- prezentacja Irminy Napory.
 • 14 maja, godz. 10.00 – „Zróbmy sobie Globus” - warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Pawlak.

Filia nr 18

 • 8, 11 – 15 maja, godz. 12.00 – cykliczne publikacje recenzji, pisanych przez pracowników.
 • 8, 11 – 15 maja, godz. 14.00 – „Najpiękniejsze biblioteki świata” – cykl edukacyjny, prezentujący najbardziej wyjątkowe biblioteki z różnych krajów.
 • 12 maja (wtorek), 14 maja (czwartek), godz. 10.00 – „Zrób sobie zakładkę” – cykl warsztatów artystycznych, skierowanych do dzieci i dorosłych w formie tutoriali.
 • 13 maja (środa), 15 maja ( piątek), godz. 10.00 – „Henio czyta, Henio poleca” – cykl skierowany do dzieci i rodziców, skupiony na książkach dla najmłodszych.

Filia nr 28

 • 8 – 15 maja w holu biblioteki wystawa ,,Ufne serca - Jan Paweł II i dzieci”.
 • 11 – 15 maja, godz. 9.30 - „Zagadki z okładki” na Facebooku zamieszczona będzie zagadka z najbardziej znanych bajek dziecięcych. Nagroda dla osoby, która jako pierwsza poda poprawną odpowiedź w komentarzu.

Filia nr 32 BIBLIO

 • od 8 maja – "Cztery strony" - wystawa prac graficznych w technice wklęsłodruku wykonanych na Wydziale Artystycznym UMCS przez Izabelę Kucharską, Małgorzatę Staszek, Stanisława Kamińskiego i Klaudię Surmacz. Grafiki prezentują cztery spojrzenia na świat i naturę. Wystawa prezentowana na profilu facebookowym i stronie Biblio.
 • 11 maja, godz. 10.00 "Baśnioteka" - baśnie Braci Grimm - publikacja wideo na facebookowym profilu Biblio – Trzy świnki 
 • 13 maja, godz. 10.00 "Baśnioteka" - baśnie Braci Grimm - publikacja wideo na facebookowym profilu Biblio – Czerwony Kapturek
 • 15 maja, godz. 10.00 "Baśnioteka" - baśnie Braci Grimm - publikacja wideo na facebookowym profilu Biblio – Roszpunka

Filia nr 34

 • 8 maja – „ Znikające książki” - otwórz prezentację multimedialną i krok po kroku rozwiąż zagadki, rebusy, rozszyfruj zakodowane informacje i pomóż uwolnić bibliotekę od grasujących moli.
 • od 8 maja – „Podziel się książką” – akcja czytelnicza zachęcająca do wysyłania na adres mailowy Filii 34 podać adres  recenzji ulubionych, ostatnio przeczytanych książek zachęcających innych do sięgnięcia po dane pozycje z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej dla młodzieży i dorosłych. Najciekawsze recenzje zostaną umieszczone na stronie internetowej www.mbp.lublin.pl w zakładce Archiwum – Filia nr 34 (recenzje zostaną umieszczone 15 maja)

Filia nr 35

Na Facebooku filii będą publikowane posty dwa razy dziennie o godz. 9.00 i 14.00

 • 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
 • 11 maja – Smakowite tytuły
 • 12 maja – Międzynarodowy Dzień Limeryków
 • 13 maja – Nigdy nie mów mam pecha...
 • 14 maja – Bajkowe poranki
 • 15 maja – Urodziny M. Bułhakowa i L.F. Bauma w ramach naszego facebookowego cyklu

Filia nr 36

 • 8, 11 – 15 maja, godz. 11.00 - Klub Motyli Książkowych – teatrzyk Kamishibai.
 • 8, 11 – 15 maja, godz. 14.00 - ROK FIZYKI Eksperymentuj z biblioteką - prezentacja sylwetek naukowców i eksperymenty.
 • Wystawa „Jan Paweł II. Sportowiec i turysta” - dostępna na facebooku Filii nr 36

Filia nr 37

 • 8, 11 – 15 maja, godz. 11.00 - cykl zajęć plastycznych w postaci fotorelacji.
 • 8, 11 – 15 maja, godz. 13.00 - łamigłówki, zgadywanki i i zagadki literackie skierowane do czytelników z różnych grup wiekowych.

Filia nr 38

Materiały video publikowane będą codziennie na facebooku filii (z wyjątkiem Bajania)

 • 8.05 (piątek) - Zasmakuj w bibliotece! - Startujemy

godz. 11.00 – Przegląd nowości dla dzieci
godz. 12.00 – Challenge artystyczny: Wianek jak z okładki

 • 11.05 (poniedziałek) 

godz. 11.00 – Challenge artystyczny: Ekojubilerstwo - biżuteria z papieru
godz. 12.00 – Eko polecajki - książki blisko natury

 • 12.05 (wtorek) 

godz. 11.00 – Szeptanki - Leśna ścieżka sensoryczna
godz. 12.00 – Challenge artystyczny: deszczowa chmurka

 • 13.05 (środa) 

godz. 11.00 – Domowa arteterapia - Portret rodzinny
godz. 12.00 – EkoBajanie (materiał video dostępny godzinę)

 • 14.05 (czwartek) 

godz. 11.00 – Challenge artystyczny: Kosmos na talerzu i inne fantazje
godz. 12.00 – Książki na czasie

 • 15.05 (piątek) 

godz. 11.00 – Domowa arteterapia: magiczne kwiaty
godz. 12.00 – Challenge artystyczny: Las w słoiku

Filia nr 39

 • 8 maja – Zbiorowa wystawa on-line fotografii „Chorwacja - ciekawe miejsca”.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe