Zapraszamy do wirtualnej Filharmonii! #zostańwdomu*

  • 06.04.2020, 08:20
  • Paulina Zeliszewska
Zapraszamy do wirtualnej Filharmonii! #zostańwdomu*
Filharmonia Lubelska rozpoczęła prezentację swojej fonograficznej działalności. W roku 2018 i 2019 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka wraz ze znakomitymi artystami dokonała szeregu nagrań zapomnianej muzyki polskiej. Na płytach znalazły się utwory Joachima Kaczkowskiego oraz Raula Koczalskiego.

Filharmonia Lubelska rozpoczęła prezentację swojej fonograficznej działalności.  W roku 2018 i 2019 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka wraz ze znakomitymi artystami dokonała szeregu nagrań zapomnianej muzyki polskiej. Na płytach znalazły się utwory Joachima Kaczkowskiego oraz Raula Koczalskiego.

Jednym z nagranych utworów jest II Koncert skrzypcowy h-moll op. 17 Joachima Kaczkowskiego w wykonaniu znakomitej skrzypaczki Agnieszki Maruchy.

W sierpniu 1822 roku Kaczkowski powrócił do Warszawy i zamieszkał przy ul. Senatorskiej 460. W tym roku również miały miejsce jego występy we Lwowie w sali redutowej i w Warszawie w Teatrze Narodowym wraz z W. W. Würflem, gdzie wykonał kilka własnych kompozycji. Później nie koncertował już w Warszawie, poświęcił się niemal wyłącznie pracy twórczej i pedagogicznej. Zmarł w domu przy Rynku Starego Miasta 59, pozostawiając żonę i troje dzieci. Pochowano go na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.


Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe