Życzenia prezydenta Krzysztofa Żuka z okazji święta teatru*

  • 28.03.2020, 07:05
  • Paulina Zeliszewska
Życzenia prezydenta Krzysztofa Żuka z okazji święta teatru*
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiony w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach.

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiony w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach.

W tym roku świętujemy go w domach, wszelkie działania przeniosły się do internetu. O tym ważnym święcie pamiętał również prezydent miasta Lublin pan Krzysztof Żuk, na swoim profilu na Facebooku wystosował życzenia dla twórców i miłośników teatru: 


Zawsze spotykałem się z ludźmi lubelskiego teatru w Międzynarodowy Dzień Teatru. Dziś to niemożliwe z powodu stanu epidemii.
Razem przetrwamy ten trudny czas. Wierzę, że wkrótce doczekamy się chwili, w której twórcy teatru znów pojawią się w salach teatralnych, na widowni będzie publiczność, znów energia lubelskiej kultury wypełni przestrzeń miasta.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wszystkim twórcom i miłośnikom teatru, aktorom, pracownikom instytucji kultury oraz wszystkim, którym bliskie są formy teatralne, życzę zdrowia abyśmy mogli jak najszybciej podziwiać wspaniałe spektakle na deskach teatru. Życzę wielu nowych pomysłów oraz wytrwałości w trudnej dzisiejszej rzeczywistości.

Prezydent Miasta Lublin
Krzysztof Żuk

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe