Lublin na weekend 28 lutego- 1 marca*

  • 27.02.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
Lublin na weekend 28 lutego- 1 marca*
Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Na scenie komedii i impro w Centrum Kultury w każdy piątkowy wieczór zobaczycie przekrój gatunków komediowych. W tym tygodniu wystąpi Wojciech Tremiszewski.

W Teatrze Osterwy nadchodzi kolejna premiera. Już w niedzielę „Antygona w Nowym Jorku”. A w Teatrze Andersena „Podwójne życie Weroniki”. Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice zaprasza natomiast na  „Maraton Teatralny”.

Kino w Teatrze Starym? W ten weekend „Ból i blask” Pedro Almodovara oraz spotkania z operą The Met: „Agrypina” Georg Friedrich Händel.

Koncerty
Filharmonia zaprasza na niedzielny poranek muzyczny „Urodziny Chopina- muzyka Polska” oraz operę w wykonaniu koncertowym W. A. Mozart „Uprowadzenie z seraju”.

W Centrum Spotkania Kultur koncert „Gramy dla Mai” z udziałem Maksymiliana Łapińskiego z The Voice of Poland.

Spotkania
W piątek Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego zaprasza na ostatni już z cyklu wykładów „Unia Lubelska i jej tradycje”. Do Teatru Starego udajcie się natomiast na spotkanie z Piotrem Nazarukiem i prezentację książki „Bajglowe Imperium Hersza Lendera”. A w Domu Słów pierwsze spotkanie Poetyckiego Klubu Dyskusyjnego. W Centrum Historii Sportu w Lublinie spotkanie z Małgorzatą Hołub- Kowalik. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów lekkiej atletyki.

Spacery
Na spacer z cyklu „Pokazywanie Miasta” zaprasza galeria Labirynt. Tym razem swój własny obraz miasta oraz opowieść o miejscach i ludziach przedstawi Dominik Szurgot. W piątek poznajcie Lublin Unii Jagiellońskiej z Fundacją via Jagiellonica.

Wystawy
Na wystawę fotografii pokazujących miejsca opuszczone i zapomniane Miejsca, które były zaprasza Galeria 1 im B.Słomki. Przekonajcie się o czym mogą opowiedzieć wam ruiny. Wydział Artystyczny UMCS zachęca natomiast do poznania malarstwa Krzysztofa Bartnika. A w Brain Damage Gallery ostatnia już szansa na zobaczenia wystawy Sainer/Modulations.

Warsztaty
Kreacja, szaleństwo, kubizm. Wymyślcie własny talerz inspirowany sztuką Picassa, który kolorem i formą zaskoczy nawet Was samych na warsztatach „Talerz a'la Picasso” z Alchemilla.

Na warsztaty muzyczne w kategori wiekowej od 5 do 100 lat zaprasza Filiia nr 38 MBP. Rodzinne warsztaty budowania domków lęgowych dla ptaków to propozycja Lotnych Babek na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi.

Sport
W piątek nasze siatkarki czeka prawdziwy sprawdzian formy. Po miesięcznej przerwie od rozgrywek, akademiczki wracają prosto na mecz z lideremi Astora MKS MOS Płomień Sosnowiec. W sobotę do Hali Globus zawita natomiast Energa Basket Liga. Emocje gwarantowane.

Po raz VIII odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym 2020. Lublin będzie jednym z ponad 300 miast z Polski i zagranicy, które w ten sposób oddadzą hołd pamięci żołnierzom wyklętym. Wydarzenie to jest elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Fundacja Rozwoju Sportu zaprasza do udziału.

Dla dzieci
Warsztaty z elementami języka angielskiego „Tiny Artis” po raz kolejny w Galerii Labirynt. Zapraszamy dzieci w wieku 3- 6 lat. A na bajkową niedzielę zapraszamy najmłodszych do Teatru Starego.

Targi
Lubartowska 77 ruszyła z jarmarkami pełną parą. Tym razem królować będzie kozi nabiał.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe