Finał Dziecięcej Sceny Otwartej i Retro Bajek*

  • 01.02.2020, 08:15
  • Paulina Zeliszewska
Finał Dziecięcej Sceny Otwartej i Retro Bajek*
Serdecznie zapraszamy na pokaz finałowy dwóch projektów edukacyjnych realizowanych wspólnie przez Centrum Spotkania Kultur i Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, który odbędzie się we wtorek, 4 lutego 2020r o g. 10:00 w Sali Operowej CSK.
Serdecznie zapraszamy na pokaz finałowy dwóch projektów edukacyjnych realizowanych wspólnie przez Centrum Spotkania Kultur i Teatr      im. H. Ch. Andersena w Lublinie, który odbędzie się we wtorek, 4 lutego 2020r o g. 10:00 w Sali Operowej CSK.
 
Będzie to podsumowanie programu edukacyjnego dla przedszkolaków Retro Bajki oraz zimowych warsztatów teatralnych, czyli Dziecięcej Sceny Otwartej.
 
Finał rozpoczną dyrektorzy obu instytucji, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Krzysztof Rzączyński oraz Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Pani Katarzyna Sienkiewicz. Podczas wydarzenia zostaną wręczone dyplomy i podziękowania dla 32 przedszkoli z Lublina i regionu, które wzięły udział w projekcie Retro Bajki oraz dyplomy Małego Aktora dla 60 dzieci w wieku 7 - 12 lat, uczestników warsztatów teatralnych w ramach ferii zimowych, czyli Dziecięcej Sceny Otwartej, którzy na koniec zaprezentują pokaz pracy warsztatowej. Pokazy etiud teatralnych odbędą się przy udziale profesjonalnej obsługi technicznej, gdzie będzie można podziwiać nie tylko występy artystyczne dzieci, ale też potencjał Sali Operowej CSK. Całe wydarzenie będą prowadziły koordynatorki obu projektów: Małgorzata Adamczyk - pedagożka teatralna Teatru Andersena oraz Agnieszka Fil z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
 
Projekt Retro Bajki jest programem skierowanym do najmłodszych widzów – przedszkolaków. Raz w miesiącu zapraszamy grupy na spotkanie w sali kinowej połączone z warsztatami teatralnymi, dźwiękowymi i plastycznymi. Jedna grupa przedszkolna bierze udział w 3 takich spotkaniach. Odbyły się już 3 edycje programu, w którym wzięło udział prawie 2000 dzieci. Dziecięca Scena Otwarta, czyli zimowe warsztaty teatralne, to specjalny projekt przygotowany z myślą o feriach zimowych w mieście. Młodzi aktorzy pod okiem specjalistów teatralnych – sprawdzali, jakie możliwości kryje ich głos, ciało, ale nade wszystko – wyobraźnia! Pod okiem instruktorów: Eweliny Drzał (grupa dzieci w wieku 7 - 8 lat), Katarzyny Staniewskiej (grupa dzieci w wieku 9 - 10 lat) i Magdaleny Kwaśnej (grupa dzieci w wielu 11 - 12 lat), dzieci przez 14 dni poprzez zabawę poznawały tajniki pracy aktora oraz przygotowywały pokaz finałowy, podsumowujących ich pracę warsztatową.
 
Wydarzenie jest otwarte tylko dla uczestników obu projektów edukacyjnych, rodziców i bliskich dzieci uczestniczących w projekcie.
 
*Artykuł partnera
Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe