Skatepark Rusałka już po odbiorach technicznych*

  • 27.01.2020, 16:00
  • Paulina Zeliszewska
Skatepark Rusałka już po odbiorach technicznych*
Już w wkrótce do nowoczesnych obiektów sportowych i rekreacyjnych Miasta Lublin dołączy Skatepark Rusałka. Jego budowa właśnie się zakończyła i obiekt jest już po odbiorach technicznych. Skatepark zostanie dopuszczony do użytkowania po uzyskaniu pozwolenia od nadzoru budowlanego. Ze skateparku będzie można korzystać po oficjalnym otwarciu, które nastąpi jeszcze w lutym.

Już w wkrótce do nowoczesnych obiektów sportowych i rekreacyjnych Miasta Lublin dołączy Skatepark Rusałka. Jego budowa właśnie się zakończyła i obiekt jest już po odbiorach technicznych. Skatepark zostanie dopuszczony do użytkowania po uzyskaniu pozwolenia od nadzoru budowlanego. Ze skateparku będzie można korzystać po oficjalnym otwarciu, które nastąpi jeszcze w lutym.

Prace budowlane przy inwestycji rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. W ramach projektu, na obszarze 38 arów, powstała płyta wraz z urządzeniami terenowymi, obiektami małej architektury, oświetleniem, monitoringiem oraz kanalizacją deszczową wraz z boiskiem do streetballu. Zasadniczym elementem obiektu jest płyta skateparku o pow. 1150 m²  – żelbetowa, zbrojona, o nawierzchni asfaltowej, oraz 14 przeszkód przystosowanych do akrobacji na rolkach i deskorolkach. Kształt oraz wielkość placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Płyta posiada stały spadek, co ma ułatwić zachowanie płynności jazdy. Z zagłębionej przeszkody – bowl – woda jest odprowadzana do wybudowanej kanalizacji deszczowej.

W południowej części terenu zostało utworzone również boisko do streetballu o pow. blisko 350 m², kompozycyjnie połączone z płytą skateparku. Obiekt wyposażony jest w stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz kosz do koszykówki.

Skatepark Rusałka powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy obiektu wyniósł 2,4 mln zł.

 

*Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe