DORADZTWO I INWESTYCJE W OZE *

  • 15.01.2020, 15:06
  • Krzysztof Boguń
DORADZTWO I INWESTYCJE W OZE *
Działamy na rynku od 1995 roku. Kompleksowo obsługujemy proces przygotowania i realizacji inwestycji w fotowoltaikę: pomagamy pozyskać wszelkie pozwolenia i decyzje, pozyskujemy dotacje, przygotowujemy do Aukcji Energii, przeprowadzamy proces zamówień publicznych i rozliczeń finansowych projektów finansowanych z UE, a także prowadzimy wszystkie procesy towarzyszące inwestycji, lub poszczególnych jej etapów – zgodnie z potrzebami konkretnego inwestora.

Sami również inwestujemy we własne farmy PV. To nas wyróżnia na tle konkurencji – jesteśmy praktykami, inwestorami i polecamy tylko to co uważamy za dobre i stosujemy we własnych instalacjach.

Zbudowaliśmy już 3 MW dla siebie i przygotowujemy kolejnych 20 MW. Najstarsze nasze elektrownie słoneczne pracują już blisko 4 lata. Zaprojektowano je przy wykorzystaniu wielu typów konstrukcji
(w tym nadążne za słońcem, automatyczne trackery) oraz wielu rodzajów paneli fotowoltaicznych i kilku typów inwerterów. Dzięki temu nasze farmy PV stwarzają doskonały grunt do różnego typu badań i analiz porównawczych dając nam wiedzę o najlepszych rozwiązaniach w naszych warunkach geograficznych.

Opracowaliśmy też autorski system monitoringu wad, uszkodzeń i nieprawidłowości działania instalacji PV oraz optymalizacji efektywności jej pracy, dzięki czemu wiemy dziś jak projektować farmę aby działała
w sposób optymalny i bezawaryjny, a zarządzane nią było wygodne i realizowane zdalnie.

Nasze farmy otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia.

W 2016 r. Polska Izba Ekologii przyznała naszym farmom prestiżową nagrodę Ekolaur w kategorii „Ochrona powietrza, Odnawialne źródła energii”. W tym samym roku Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe przyznało kompleksowi farm SIS nagrodę “Najlepsza inwestycja budowlana po obu stronach wschodniej granicy UE” za wdrażanie inwestycji przyjaznych środowisku, w kategorii “Partnerstwo dla Natury – Ekoinwestycje – ochrona Ziemi, Powietrza i Wody. Otrzymaliśmy też nagrodę gospodarczą Starosty Włodawskiego za najlepszą inwestycję w OZE i działania na rzecz niezależności energetycznej powiatu

Od wielu lat promujemy energetykę odnawialną, organizujemy konferencje, szkolenia oraz tworzymy we współpracy z PGE, uczelniami technicznymi i firmami technologicznymi podstawy energetyki rozproszonej - opartej o źródła OZE, inteligentną sieć i samowystarczalne klastry energii  

Jesteśmy liderem pilotażowego klastra Ministerstwa Energii – otrzymaliśmy certyfikat z wyróżnieniem.

W partnerstwie z lokalnymi firmami, samorządami, firmami technologicznymi z obszaru IT
i energoelektroniki oraz przy współpracy grupy PGE utworzyliśmy modelowy lokalny klaster energii - wyróżniono nas za to
Certyfikatem Ministra Energii.

 

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Zdobyte doświadczenie i wiedza sprawiają, że zgłaszają się do nas liczni klienci zainteresowani inwestycjami w fotowoltaikę. Prowadzimy pełną obsługę ich inwestycji – łącznie z pozyskaniem dotacji (o ile jest to możliwe w danym czasie). Realizujemy usługi w wielu obszarach związanych z inwestowaniem w PV.

WYBRANE USŁUGI

BIZNESPLAN I ANALIZA EKONOMICZNA

Nasza wiedza oraz doświadczenie w zakresie planowania i realizacji instalacji wykorzystujących technologie OZE pozwalają nam pomóc w zaplanowaniu inwestycji w najbardziej efektywnym ekonomicznie kształcie. Wskazujemy najlepsze w danym przypadku rozwiązania technologiczne i modele ekonomiczne.

WARUNKI PRZYŁĄCZENIA I LOKALIZACJA

Współpraca z operatorami sieci oraz rolnikami pozwala nam wskazać lokalizację inwestycji umożliwiającą przyłączenie instalacji o pożądanej mocy oraz zadbać o szybkie wydanie decyzji – to często decydujący warunek powodzenia przedsięwzięcia.

KONCESJA URZĘDU REGULACJI ENERGETYCZNEJ

Zdecydowanie łatwiejsza procedura niż warunki przyłączenia ale bywa równie czasochłonna i łatwo w niej popełnić błąd. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy – tak jak w poprzednim przypadku – odpowiednio szybką i pozbawioną błędów realizację tej procedury.

DORADZTWO TECHNOLOGICZNE

Każdy producent zachwala własną technologię często pomijając niewygodne fakty oraz nie biorąc pod uwagę specyficznych uwarunkowań inwestycji. Współpraca z wieloma dostawcami technologii,
operatorami sieci i środowiskiem naukowym pozwalają nam obiektywnie pomóc inwestorowi w wyborze najodpowiedniejszej oferty i opracować indywidualne rozwiązania na potrzeby inwestora
.

PANELE FOTOWOLTAICZNE I INWERTERY W NAJWYŻSZEJ KLASIE I NAJNIŻSZYCH CENACH. Dzięki obecnej realizacji 20 MW farm PV - zarówno dla potrzeb własnych jak i naszych klientów – zbudowaliśmy bardzo dobre relacje z producentami najwyższej światowej klasy paneli. Wspólne zakupy i działania logistyczne pozwalają nam uzyskać dla klientów ceny o wiele niższe niż może tego dokonać pojedynczy importer.
 

KOMPLEKSOWE PRZYGOTOWANIE INWESTYCJI – dzięki zdobytemu doświadczeniu przy realizacji farm własnych i dla naszych klientów oraz wypracowanym relacjom w środowisku energetyki specjalizujemy się dziś w obsłudze procesów inwestycyjnych w OZE w zakresie takich prac jak: uzyskanie Warunków środowiskowych, Raporty Oddziaływania na Środowisko, Warunki Zabudowy, Projekty Budowlane, uzgodnienia ze Starostwem i Pozwolenie na Budowę, uzgodnienia z OSD i Warunki Przyłączenia do sieci, Budowa lub nadzór inwestorski, odbiory instalacji i inne.

BUDOWA INSTALACJI PV możemy polecić wykonawstwo firmy dysponującej odpowiednią kadrą, sprzętem, potencjałem finansowym, a co najważniejsze doświadczeniem i wypracowaną w toku licznych inwestycji metodologią działania, pozwalającą na znaczną redukcję kosztów oraz skrócenie czasu realizacji całej operacji, a także wyeliminowanie licznych błędów popełnianych przez wykonawców, którzy dopiero budują swoją kompetencję – błędów kosztownych, które ujawniają się często dopiero po jakimś czasie.

Farmę PV buduje się aby pracowała bezawaryjnie przez ok. 25-35 lat – to wymaga szczególnej staranności, rozwagi, wiedzy i doświadczenia.

Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy. Kompleksową całych procesów lub poszczególnych jego elementów.

 

Prosimy o kontakt: [email protected], 81 5343200, kom. 507 195 785

* Artykuł Paretnera

 

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe